Голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради Ольга Богомолець повідомила, що зменшилась вдвічі кількість як студентів бюджетників, так і контрактників.
«За 4 роки в Україні вдвічі скоротилася кількість випускників медичних закладів… Ситуацію з підготовкою медсестер, акушерок, фельдшерів та інших спеціалістів вони називають катастрофічною. Так, у порівнянні з набором 2014/2015 року у медичних коледжах практично вдвічі скоротилася кількість студентів: бюджетників — з 8406 до 4141, контрактників — з 9006 до 5117 осіб», — пише на власній сторінці у мережі Facebook Ольга Богомолець.
В той же час в Міністерстві охорони здоров’я навряд чи звернуть увагу на цифри Ольги Богомолець. Адже команда в.о. міністра Уляни Супрун почала активну фазу реформування медичної освіту в Україні.
Наприклад, за останній рік суттєво збільшили прохідний баз з ЗНО для вступу до медичних університетів. Фактично за всіма напрямками навчання норма складає 150 балів з профільних дисциплін. При цьому вже відомо, що в 2019 році кількість іспитів з ЗНО, які мають скласти абітурієнти для вступу до медуніверситету буде розширено.
Розпочато створення Електронного реєстру листків непрацездатності
Більше того, загальний план реформування медичної освіти, за планом керівництва МОЗ, збігається із скороченням кількості випускників. По-перше, більш жорсткий відбір до університетів, по-друге нові кваліфікаційні іспити, які також перевірять практичні знання студентів. Все йде до того, щоб із медичних вищих навчальних закладів випускались найкращі студенти. А ось чи залишаться ці найкращі студенти працювати в українськіх медзакладах – інше питання, на яке має відповісти реформа Супрун, бо як не будуть створені якісні умови праці, то найкращих студентів-медиків в якості українських лікарів пацієнти в нашій країні може і не зустрінуть.
МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи
Комментировать