Новини

Богомолець: Держава більше не буде закуповувати для українців препарати для анестезії

Богомолець повідомила, що згідно Постанови Кабміну №180 за новими правилами, які впроваджують МОЗ з 1 січня 2018 року не передбачена закупівля фентаніла, натрію оксібутирату та промедола.

Про це заявила голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолец.

Причина криється в тому, що МОЗ вирішило не включати дані препарати до оновленого Національного переліку ліків. Через це, їх не зможуть використовувати при проведені операцій.

Пояснення медреформи від Гройсмана: За що заплатять лікарям? Звідки будуть брати обладнання

«Мета таких обмежень — зменшення вартості обіцяних МОЗом безоплатних для громадян медичних втручань», — вважає Богомолець.

Треба відзначити, що на цей час оновлений Національний перелік ліків залишається без змін, поки не буде вирішено питання з фактичним бюджетом на охорону здоров’я на наступний рік. Таке рішення два місяця тому винесли в Кабміні.

Ковтонюк: Перший пакет гарантованих медичних послуг з’явиться лише у 2019 році

В той же час, Богомолець вже пообіцяла в найкоротші терміни вирішити цю проблему.

«До мене вже звернулися медичні профспілки з проханням втрутитися у ситуацію. Найближчим часом я направлю звернення до Кабміну з категоричною вимогою внести життєво важливі препарати до національного переліку і дозволити їх закупівлю медичним закладам», — пише Богомолець на власній сторінці у Facebook.

Комментировать

Нажмите для комментария