Голова Комітету з питань охорони здоров’я прокоментувала бюджет медицинської галузі на наступний рік, та вказала незахищені групи населення.
«Передбаченими видатками потреба населення у життєво необхідних лікарських засобах та медичних виробах покриватиметься для лікування онкохворих дорослих – на 28,5%; хворих із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями – на 30,2%. Власне ці дві групи хвороб спричиняють понад 80% перед вчасної смертності українців працездатного віку», — пише Ольга Богомолець.
З лікуванням онкохворих дітей ситуація трохи ліпша, але не ідеальна – профінансують на 66,6 відсотків, а хворих нефрологічного профілю на 43,5 відсотків.
Загалом бюджет наступного року, який подав МОЗ в проект бюджету для ухвалення у Верховній Раді складає усього 3,5% від ВВП. При цьому, згідно прийнятого законопроекту №6327 на наступний рік має складати мінімально 5 відсотків. Але не цього року. Така сума буде необхідна медицині лише у 2020 році, вважає Уляна Супрун.
МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи
З зарплатами лікарів ситуація ще гірша. Поки медичні заклади не будуть перепрофільовані у некомерційні комунальні підприємства, всі працюватимуть за старими тарифними сітками. Таким чином, коли лікар отримуватиме в середньому 3 000 грн, санітари та сторожі зможуть отримувати нову мінімальну зарплатню в Україні у розмірі 3 740 грн.
Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України
«Проект бюджету, сформований Міністерством і запропонований парламенту, передбачає рівень витрат на всю охорону здоров’я в розмірі лише 3,5% від ВВП при тому, що тільки для забезпечення програми державних гарантій без інших програм в охороні здоров’я потрібні видатки в розмірі як мінімум 5% від ВВП», — пише голова Комітету з питань охорони здоров’я.
Комментировать