Новини

Благодійний медичний форум MedTalk у Тернополі

Благодійний медичний форум MedTalk у Тернополі

Благодійний медичний форум MedTalk
Тернопіль, 5-6 жовтня 2024 року

Майбутнє медицини: Благодійний форум MedTalk у Тернополі об’єднав студентів і лікарів для професійного зростання, збору коштів на дрони та донацію крові

У часи, коли Україна продовжує боротися за свою свободу, медична спільнота стала надійним тилом для тих, хто на фронті. Наші медики, студенти, інтерни не тільки вдосконалюють свої знання і вміння, а й активно допомагають військовим. Вони лікують, навчаються, збирають кошти на потреби війська, стають донорами крові, підтримуючи тих, хто щодня ризикує своїм життям.

Аби об’єднати студентів-медиків, лікарів та фахівців для обговорення інновацій у медицині, вдосконалення професійних навичок та підтримки українських військових, 5-6 жовтня у Тернополі відбувся благодійний медичний форум MedTalk. Захід проходив уже вдруге, цього разу до нього долучилось понад 300 учасників з усієї України – Тернополя, Києва, Львова, Івано-Франківська та інших великих міст нашої країни. Варто зазначити, що на MedTalk завітали не лише видатні українські лікарі, а й хірурги та професори з Великої Британії, Шотландії; отоларингологиня, яка працює в США. Форум став не лише важливим кроком для розвитку медичної спільноти, а й посприяв допомозі військовим.

Під час заходу вдалося зібрати 243 000 грн на дрони NORD-DRON для підрозділу «Сталева Сотня» для 67-ї ОМБР «Сталева Сотня». Відбулася колективна донація 10 літрів крові у співпраці з БФ «Покрова», що стал важливим внеском для підтримки українських військових та системи охорони здоров’я. Збір коштів та донація активно триває й після заходу.

Особливу увагу приділили хірургії – важливому напрямку медицини, окрім того, експерти ділились не лише своїм лікарським досвідом, а й надали поради, що стосуються управління командою, медичним бізнесом, розвитку власного бренду та лідерства. Також обговорили можливості реалізації лікаря в Україні та закордоном, особливості поєднання наукової та практичної діяльності лікаря, підняли важливе питання, що стосується жінок у медицині та інших сферах суспільного життя. Під час заходу проходив благодійний ярмарок, гості змогли придбати прикраси, одяг, смаколики, а виручені кошти стали підтримкою для військових. Перший день запам’ятався учасникам мотиваційними порадами, обміном досвідом, величезною кількістю теоретичних знань, під час другого дня охочі вдосконалювали свої практичні вміння на базі сучасних центрів та клінік Тернополя.

Серед організаторів заходу — спільнота «Outlook», БФ «Покрова», ГО “Фонд імені Сергія Коновала”, Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, Тернопільська обласна рада, Департамент охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації.

Аби сприяти розвитку талановитої молодь, на захід завітали: Володимир Болєщук — заступник голови Тернопільської обласної ради; Ольга Коновал — керівниця ГО “Фонд імені Сергія Коновала”, дружина Героя України, волонтерка, засновниця виробництва FPV дронів NORD-DRON, очільниця проєкту «Дім Ветарана — Тернопіль»; Петро Лихацький — доктор біологічних наук, професор, декан медичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського; Любов Вовк — керівниця БФ «Покрова».

Під час першого, теоретичного, дня (5 жовтня) учасники мали змогу послухати мотиваційні виступи від найкращих лікарів та експертів охорони здоров’я. Серед спікерів форуму:

  • Гнат Герич — PhD, завідувач хірургічного відділення №1 Центру хірургії та онкології Першого ТМО Львова, керівник напрямку «Хірургія» Національного реабілітаційного центру Unbroken.
  • Михайло Тодуров — ендоваскулярний кардіохірург, засновник і керівник всеукраїнської медично-освітньої платформи UAMED та MMM.
  • Тетяна Благуляк — керівниця приватної лікарської практики «Medistar», лікар акушер-гінеколог, кандидат медичних наук.
  • Роман Балич — хірург-онколог, мамолог та пластичний хірург з 6-ма роками досвіду роботи у провідних клініках.
  • Іванна Небор — отоларингологиня, засновниця медичної платформи INgenius, співорганізаторка ініціативи FACE TO FACE для постраждалих від війни.
  • Володимир Лісовський — лікар-хірург, начальник медичної служби 16-го стрілецького батальйону.
  • Людмила Підкуймуха — лікар невролог вищої категорії, психіатр, психотерапевт ІІ категорії, рефлексотерапевт. Засновниця онлайн-платформи “Ментальний простір”.
  • Соломія Іваниця — лікар ортодонт-гнатолог. Засновниця стоматологічної клініки “REFINE”. Зробила більше 1000+ щасливих усмішок.
  • Наталія Бачинська — адвокатка з великим досвідом захисту прав жінок. Активна захисниця гендерної рівності та рівних прав для жінок у професійному середовищі.
  • Наталія Заставецька — візіонерка, громадська діячка, інфлюенсерка та засновниця закритого жіночого клубу. Спрямовує свою діяльність на підтримку жінок у бізнесі та сприяння їхньому кар’єрному зростанню.
  • Ірина Майка — лікарка-стоматолог із 16-річним досвідом роботи, також відома як «Зубна фея». Власниця стоматологічної клініки. Кандидатка медичних наук (PhD), доцентка.
  • Ганжа Наталія — дерматовенеролог, онкохірург.
  • Смолюк Наталія — заступник медичного директора з медсестринства в Тернопільській обласній клінічній лікарні, аспірантка ТНМУ імені І. Я. Горбачевського.
  • Вікторія Глушок — лікарка-психіатриня, авторка передач на радіо і телебаченні, фахівчиня з дитячо-батьківських та подружніх стосунків, особистісного розвитку.
  • Ольга Ничик — провізор, завідувач-логіст в аптеці БАМ.
  • Ірина Славінська — співзасновниця ДонорUA та президентка ГО “Всеукраїнська асоціація донорів України”.
  • Patric Addison — consultant plastic surgeon, BSc (Hons), MBChB, MD, FRCS (Plast).
  • Ken Stewart — consultant plastic & aesthetic surgeon, BAAPS, BAPRAS, EURAPS and ISAR.
  • Shehan Hettiaratchy — professor of practice and consultant, plastic and reconstructive surgery, director of Major Trauma Service Imperial College Healthcare NHS Trust London UK.

Серед модераторок панельних дискусій – Прокопчук Оксана, доктор філософії, асистентка кафедри вищої медсестринської освіти, догляду за хворими та клінічної імунології ТНМУ імені І.Я. Горбачевського, та Марта Лесько, громадська діячка, голова ГО «МедАльянс».

Фахівці допомогли учасникам дізнатися більше про новітні медичні технології та дали мотиваційні поради для подальшого професійного зростання.

Під час другого, практичного, дня (6 жовтня) студенти брали участь у тренінгах на 6 практичних станціях, де досвідчені професіонали — лікарі, медичні фахівці та інші експерти — поділились своїми знаннями та провели майстер-класи з різних медичних маніпуляцій. На базі Центру ментального здоров’я ТНМУ імені І. Я. Горбачевського під керівництвом лікаря-психіатра, професорки Олени Венгер учасники опановували тонкощі арт-терапії, вчились взаємодіяти з болем та травмами; разом з лікарем-анастезіологом Романом Гуком у Центрі симуляційного навчання TESIMED ТНМУ імені І. Я. Горбачевського ознайомились з можливостями застосування знань з анестезіології для забезпечення прохідності дихальних шляхів критичних пацієнтів. Лікар-кардіолог Олена Прокопович та асистентка кафедри невідкладної допомоги ТНМУ імені І. Я. Горбачевського Ірина Ястремська відпрацьовували разом з учасниками методи лікування порушень ритму в Центрі симуляційного навчання TESIMED ТНМУ імені І. Я. Горбачевського. На станції радіології, у Центрі симуляційного навчання TESIMED, охочі вчились обирати найбільш доцільний метод для діагностики пацієнта, лікар-рентгенолог Микола Дросик допоміг не лише здобути практичні знання для використання КТ і МРТ як методів діагностики, а розібрав разом зі студентами клінічні кейси. На майбутніх гінекологів чекав тренінг про ультразвукову діагностику від лікаря-гінеколога, лікаря УЗД та пренатальної діагностики Підгайної Ірини, практичні навички здобували на базі МЦ «Клініка професора С. Хміля». На завершення дня учасників чекало практичне заняття від Medical Professional English у Центрі симуляційного навчання TESIMED ТНМУ. Разом з тренерами Лучко Іваном та Акуловою Ксенією студенти моделювали діалоги у форматі «лікар-пацієнт» на основі ситуаційних задач та вдосконалювали медичну англійську.

Отримані знання дали можливість студентам та молодим лікарям покращити свою впевненість та компетенції.

Учасники форуму відзначили високий рівень організації та надзвичайно цінні знання, отримані від спікерів. Лікарі та професіонали подякували за можливість передати свій досвід молоді та зробити внесок у благодійну справу.

Форум став ефективною платформою для об’єднання медичної спільноти та реалізації важливих ініціатив, спрямованих на підтримку армії України та розвиток медичної освіти в країні.

Захід пройшов за підтримки Тернопільської обласної ради, Департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, БФ «Покрова», ГО “Фонд імені Сергія Коновала”.

Серед інших партнерів заходу — медичний онлайн-хаб «DOC.UA», Тернопільський м’ясокомбінат, компанія-виробник медичного одягу «Білий халат», компанія «Suture Deck», «Medical Professional English», компанія «Молокія», ТОВ «Моршинська торгівельна компанія», фітнес студія «XMOVE», салон квітів «Фантазія», медичний центр «Віасан», клініка «Малеча», стоматологічна клініка «Refine», бренд вишиванок «Kollos», дерматологічна лабораторія «Bioderma», «Життя в стилі ECO», лабораторія медичного 3D-друку, український виробник турнікетів «PULS», клініка стоматології і краси «МІА», «Medical.tdmu», піцерія «Вітер Pizza», ГО «Українська медична студентська асоціація», ГО «МедАльянс», ГО «Львівське медичне братство», Тернопільський обласний центр служби крові, ГО «Вплив Мрій», Товариство Червоного Хреста України, «СМ маркет» в с. Острів, Тетяна Олійник, Андрій Ольховський, Шмирук Світлана, Іванчук Олеся.

Дякуємо усім партнерам та учасникам за підтримку заходу!

Instagram: @outlook_ukraine

Контактна інформація:
Владислава, організаторка форуму MedTalk
vladameshko@ukr.net
0985387861 (Viber, WhatsApp)
Tg: @Vladyslava03

Комментировать

Нажмите для комментария