Новини

Бійців АТО будуть реабілітувати за ізраїльськими методиками

Ізраїльські експерти з питань реабілітації військових ознайомилися із організацією процесу реабілітації бійців АТО в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни. У робочій зустрічі взяли участь керівництво госпіталю, начальник управління надання медичної допомоги дорослим Департаменту медичної допомоги МОЗ України Андрій Гаврилюк та іноземні експерти: ізраїльський лікар, радник Міністерства закордонних справ Ізраїлю з питань охорони здоров’я Йоссеф Барац, а також військовий психолог ізраїльської армії, психіатр Альберт Фельдман.

Під час візиту учасники делегації оглянули матеріально-технічну базу госпіталю, особливу увагу приділили відділенням функціональної діагностики, реанімації та інтенсивної терапії, медико-психологічної та фізичної реабілітації.

«За 60 останніх років, в яких Ізраїль веде війни, ми створили глибоку методологію реабілітації, як хворих з психотравмою, так і загальної реабілітації пацієнтів з бойовими травмами. Спільно з ізраїльським Міністерством охорони здоров’я і за допомогою Міністерства охорони здоров’я України ми хочемо допомогти створити спеціальні умови, які дадуть змогу внести в Україну накопичені в Ізраїлі методики, навчити певну кількість психологів, психіатрів, лікарів та реабілітологів. Ми бачили кілька установ, які теоретично можуть взяти на себе цю роботу і можливо стати базою для ізраїльсько-українського центру», – зазначив Йоссеф Барац.

Доктор поділився позитивними враженнями від медико-соціального центру та запевнив, що докладе необхідних зусиль для допомоги процесу реабілітації українських військових.

«Враження від Центру дуже хороші. Ми бачимо, що це – мультидисциплінарний реабілітаційний центр, в якому реалізується комплексний підхід, присутні як елементи діагностики, так і клінічних досліджень, так і терапії. Звичайно, Центр потребує допомоги у додатковому обладнанні та методиках реабілітації», – прокоментував доктор Барац.

Читайте также: Для бійців АТО ввели електронну систему медичних довідок

Комментировать

Нажмите для комментария