Новини

Більшість консультаційних послуг спеціалістів передадуть сімейним лікарям, а спеціалістів повертатимуть до практики

Семейный врач_Медпросвита

Реформа на вторинці не передбачає великих заробітків для лікарів-спеціалістів за прості консультації. Їх у більшості передадуть сімейним лікарям, а спеціалістам дадуть вибір – або практика, або перекваліфікація у сімейного лікаря.

«У майбутньому передати частину послуг лікарям первинної допомоги в тих випадках, коли потрібні прості консультації. Водночас зробити акцент на стаціонарних медичних послугах там, де реально потрібна спеціалізована допомога. Ми йдемо в поліклініку до кардіолога лікуватися, але насправді просто ходимо по рецепти на ліки. Але цю саму функцію може виконувати сімейний лікар або терапевт. Якщо необхідне обстеження, то сімейний лікар направить вас на діагностику до практикуючого кардіолога. Якщо потрібна операція — вас направлять у стаціонар», -повідомляли у МОХз України минулоріч.

Лікарі-спеціалісти в амбулаторіях працюватимуть по-новому: Менше консультацій – більше практики

«До речі, з кардіологами на сьогодні велика проблема. Люди, в яких є серйозні підозри на хвороби серця, не потрапляють до сучасних кардіологічних центрів, а залишаються у кардіологів у поліклініках, які намагаються «долікувати» пацієнтів величезною кількістю ліків. Підсумок — висока смертність від серцево-судинних захворювань. Ми будемо відходити від цього і розвивати модель, яка поширена в західних країнах, де медицина має два центри: сімейний лікар і сильний стаціонар», -підкресливу відомстві.

Звичайно такий підхід буде направлено не до всіх лікарів-спеціалістів, адже є винятки, такі як алерголог, психіатр та інші. Їх медичні послуги та консультації будуть оплачуватись в повній мірі, особливо, якщо в конкретному медзакладі є на них попит серед населення. А інших лікарів-спеціалістів у більшості очікуватиме конкретний вибір.

«Гроші за пацієнтом» в більшість медзакладів підуть вже у 2020 році

«- У перспективі десяти років цей підхід приведе до того, що фахівцям буде вигідніше працювати в амбулаторних відділеннях при лікарнях, оперуючи та консультуючи, або перекваліфікуватися на сімейну медицину, де також будуть вигідні умови праці. Я сподіваюся, що лікарів, які на консультаціях просто видають довідки, з часом поменшає», — описують один з варіантів майбутнього.

Комментировать

Нажмите для комментария