Новини

Більше 25 тис. ВІЛ-інфікованих пацієнтів вчасно отримають антиретровірусну терапію завдяки спільним зусиллям МОЗ та ЛЖ

До 15 листопада 2015 року до України прибуде партія антиретровірусних препаратів для забезпечення життєво необхідної терапії для більш, ніж 25 тис. ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД громадян України.

Це стало можливим завдяки контракту, підписаному між ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та індійським виробником «Сан Фармасьютікал Індастріз Лімітед» 27 жовтня 2015 року. Об’єм ліків, що надійдуть з Індії, дозволить повністю покрити потреби пацієнтів до квітня 2016 року.

МОЗ України звернулося до керівництва «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ» з проханням допомогти у забезпеченні безперервної терапії для людей з ВІЛ/СНІД статусом через ситуацію, що склалася компанією-посередником «Вектор Фарма», яка у 2014 році виграла тендер МОЗ на постачання у 2015 році антиретровірусних препаратів для більш, ніж 20 тис. ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД громадян України, проте спромоглася забезпечити лише 20% запланованих об’ємів.

«Компанія, яка виграла тендер на постачання річних об’ємів необхідних препаратів і якій МОЗ перерахував 100% відповідних коштів, на сьогоднішній день спромоглася забезпечити лише 20% запланованих об’ємів. Наявних ліків вистачає до кінця листопада 2015 року. Враховуючи ситуацію, ми терміново звернулися до керівництва ЛЖВ з проханням допомогти нам у скрутній ситуації та перекрити потреби пацієнтів за рахунок бюджету Мережі, адже, під загрозою були життя людей. Ми отримали дуже швидку позитивну реакцію. У результаті ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД громадяни України повністю забезпечені необхідною терапією до квітня 2016 року включно», – відзначає Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

«Наше головне завдання – забезпечити безперервну антиретровірусну терапію для пацієнтів зі статусом ВІЛ/СНІД. Тому, коли ми отримали тривожний сигнал від Міністерства, відразу ж звернулися до наших партнерів «Сан Фармасьютікал Індастріз Лімітед» із запитом щодо необхідних препаратів у короткі строки. Ми отримали не тільки позитивну відповідь щодо об’ємів, нам також вдалося домовитися з партнерами на предмет відстрочки платежу – ліки прибудуть до 15 листопада 2015 року, а усі розрахунки з нашого боку буде здійснено у березні 2016 року», – підкреслює голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк.

Вартість контракту складає 685 тис. доларів США. Це майже на 50% менше суми, що фігурувала у договорі між МОЗ України та компанією ТОВ «Вектор Фарма» за тендерами Міністерства 2014 року. Даного зниження вартості препаратів вдалося досягти у ході багатоступеневих переговорів між Міністерством охорони здоров’я України, керівництвом ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та компанією «Сан Фармасьютікал Індастріз Лімітед».

Комментировать

Нажмите для комментария