Акушерство та гінекологія

Безпечне материнство

Безпечне материнство

Жіночі суперечливі почуття з приводу вагітності. Відчуття жінки під час вагітності.

Кожна вагітність та кожна дитина є особливими. Поява дитини відкриває цілком новий та захопливий світ, зовсім незнайомий Вам. Навіть якщо у Вас вже є досвід відкриття світу маленької людини — все це знову буде дуже важливим для Вас. Кожен період вагітності буде по-своєму особливим, але в цілому вагітність має бути щасливою та здоровою, щоб забезпечити дитині якнайкращий початок життя.

Перші місяці вагітності — час значних змін не тільки у фізіології, а й у психології жінки. Найважливіше тепер — усвідомлювати свій новий стан.

Немає нічого дивного в тому, що у Вас з’являються суперечливі почуття з приводу вагітності. Іноді Вам дуже добре, настрій піднесений, інколи — погано. Це не повинно Вас непокоїти — зміни настрою, безперечно, зникнуть після пологів.

Під час вагітності у Вас можуть бути нездужання, які хоча й турбують, проте є цілком нормальними. Вони спричинені гормональними змінами у Вашому організмі. Однак деякі симптоми треба сприймати серйозно. Будь які відхилення можна усунути, якщо вчасно звернутися до лікаря. Майже всі вагітності протікають нормально і без ускладнень, однак є обставини за яких лікар може вважати, що ризик ускладнень є високим і потрібен постійний нагляд чи лікування в умовах стаціонару.

Мати дитину сьогодні цілком безпечно. Медичні можливості догляду за вагітністю, а також система регулярних медичних перевірок та тестувань розроблені для того, щоб Ви були впевнені в тому, що з Вами та Вашою дитиною все гаразд, а також щоб забезпечити нормальний перебіг пологів.

Середина вагітності обов’язково дасть відчуття, що з Вами все гаразд. Ви будете сяяти від щастя і пізнаєте надзвичайні почуття, коли вперше відчуєте рухи дитини.

В другій половині вагітності Вам потрібно буде більше відпочивати. Разом з тим те, якими будуть вагітність та пологи, залежать від стану Вашого тіла, тому чим більше Ви фізично розвинені, тим краще і впевненіше будете себе почувати. З фізичними вправами для вагітної жінки, релаксацією та дихальними вправами Вам допоможуть підготуватися у школі «Відповідального батьківства», яка існує при кожній жіночій консультації.

Нарешті тривалі тижні очікування позаду — починаються пологи.

Це кульмінаційний момент вагітності: Ви будете схвильовані і стурбовані їх перебігом, однак Ви почуватиметесь спокійніше та впевненіше, якщо з Вами буде близька Вам людина (батько дитини, мати, або сестра) і саме тут Вам стануть у пригоді всі знання, отримані Вами на заняттях.

Народження Вашої дитини обов’язково стане неповторним спогадом у Вашому житті.

Ви полюбите свою дитину відразу після її народження.

Догляд за малюком потребує поєднання теплоти уваги та сентиментальності.

Тепер Вас троє.

Батько Вашої дитини тепер не лише кохана Вами людина, а й Ваш друг і союзник у цьому новому становищі — батьківстві. Дозвольте і йому доглядати за дитиною. Тільки в спілкуванні з малям зароджується справжня і тривала любов.

Пам’ятайте, що понад усі матеріальні блага малюк потребує Вашої уваги, розуміння і любові. Сподіваємося, що Ви швидко відчуєте, що батьківство, попри всю відповідальність, дає насолоду. Ви не повинні бути ідеальними батьками, а лише батьками, які чинять правильно стосовно дитини.

«Діти розвиваються найбільш задоволеними, якщо їх люблять такими якими вони є, а не тоді, коли хтось надумує якими їм варто бути». Ентоні Сторра

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції