Новини

Безкоштовну медицину не відміняли, проте її обмежать гарантованими пакетами

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

Вже зараз відомо, що в гарантований пакет, окрім первинки, паліативної та екстреної допомоги, включать хвороби, які можуть призвести до інвалідизації та раптової смерті людини.

На сьогоднішній день бюджет України, в тому числі на медицину, надзвичайно обмежений. Навіть проект держбюджету на наступний рік має певні обмеження по зарплатні та різним соціальним програмам. Саме тому в Міністерстві працюють над гарантованим, на 100 відсотків безкоштовним пакетом медичних послуг, яким будуть забезпечені громадяни України.

«Будь-які захворювання, що впливають на інвалідизацію або життя людини, будуть включені в гарантований пакет послуг. Інфекційні захворювання надзвичайно небезпечні, і вони, безсумнівно, будуть включені в пакет. Так само, як і ведення вагітності. Тому що все те, що відноситься до народження дітей, більше всього впливає на тривалість життя», — розповідає про пакет заступник Міністра Павло Ковтонюк.

Ковтонюк: Перший пакет гарантованих медичних послуг з’явиться лише у 2019 році

В той самий час в Міністерстві нагадують, що медицина цілком безкоштовною не стане. В межах вже прийнятої у Верховній Раді медреформи МОЗ гарантує громадянам оплату життєво необхідних медичних послуг. Ті ж послуги, з наданням яких можна почекати без значного ризику для життя людини, пацієнт сплачуватиме з власної кишені.

План реформ. Лікарям платять тільки за послуги та пацієнтів, платний пакет медпослуг, договори з медичними закладами

Тим не менш, керівництво МОЗ заспокоює і повідомляє, що при формуванні пакету будуть враховуватись абсолютно всі статистичні дані, будуть проведені опитування та залучена достатня кількість медичних та громадських активістів з усіх регіонів України. Це необхідно для того, щоб максимально безпечно для українців розподілити наявні в медицині кошти.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария