День в історії

2 січня: Бен Шейх Тавхід – жінка лікар, яка відстоювала свої права

2 січня 1909 року в Тунісі народилася Бен Шейх Тавхід — лікар, педіатр, гінеколог, перша сучасна мусульманська жінка в Магрибі і в арабському світі, яка стала лікарем.

Вона стала однією з перших жінок-медиків, які запровадили таке направлення в медицині, як планування сім’ї, а також доступності контрацепції і абортів.

images

 

Походила з туніської сім’ї, яка належала до консервативного суспільства. У 1928 р Бен Шейх  стала першим мусульманським бакалавром в Тунісі. Бен Шейх Тавхід  майже одразу усвідомила, що її покликання це медицина, тому вона продовжила свою освіту на факультеті медицини Паризького університету. В 1936 році отримала диплом і ступінь доктора в галузі медицини. Після загальної медицини та педіатрії перейшла до гінекології.

В 1963 році Бен Шейх  створила службу планування сім’ї в госпіталі Шарля-Ніколя. У 1968 році відкрила медичну клініку, а з 1970 р працювала директором Бюро планування сім’ї. Керувала пологовим відділенням в госпіталі Шарля-Ніколя в 1955-1964 роках і в госпіталі Азіза Отхмана в 1964-1977 роках.

tawhida_ben_cheikh

На протязі всього свого життя Бен Шейх брала активну участь в громадських організаціях та міжнародних конференціях. Після Другої світової війни  створила Товариство соціальної допомоги і зайняла пост президента. У 1950 року заснувала Асоціацію по догляду за немовлятами з малозабезпечених сімей. Брала участь у створенні Національної швидкої допомоги. У 1958 р стала членом союзу туніських лікарів.

6 грудня 2010 року Бен Шейх пішла з життя, залишивши після себе величезний збірник введених в практику знань та велику пам’ять про себе та свою діяльність.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції