Є думка

О. Бабляк: Щоб щось ефективно змінювалося, не достатньо лише бажання МОЗ

Бабляк, медреформа МОЗ, медпросвіта
Я бачу, скільки активності на конференціях робиться з приводу ліпідознижуючих препаратів: це бізнес і це вигідно. І як мало зусильдокладається до профілактики здорового способу життя у пацієнта

Реформа від МОЗ: Як змінити медичну галузь на краще? Це питання ми поставили О. Бабляку. Олександр Бабляк – відомий український лікар, який одним із перших в країні почав розвивати напрям приватної кардіохірургії, заввідділення кардіології клініки Добробут. Читайте в ексклюзивному інтерв’ю кардіохірурга для Медпросвіти.

Реформування медичної галузі — це дуже велике комплексне рішення. Щоб щось ефективно змінювалося в кращий бік, не достатньо лише бажання команди МОЗ. Має бути грунт, на якому реформи зможуть дати добрий врожай. Це, по-перше, саме населення України.  По-друге, самі лікарі. Всі вони мають вітати зміни.

Скільки киян знає свій показник холестерину у крові?

Візьмемо до прикладу пересічного киянина. Скільки киян знає свій показник холестерину у крові? Я думаю, відсотки два від усього населення міста! Якщо ми порівняємо цей показник з тим, що про атеросклероз як основну причину смертності від серцево-судинних хвороб знають у західних країнах, ці показники будуть щонайменше в 10-20 разів вищі. Свій стан здоров’я мають знати ті люди, від яких залежить, як реформа буде просуватися. Які будуть говорити свою думку – саме вони повинні бути в курсі, в темі, і самі до свого здоров’я ставитись відповідальніше. Це буде лиш одна частина передумов для того, щоб ці реформи були ефективними.

О. Бабляк: Приватна медицина – це настільки назріле питання, що потрібно рухатися вперед вже давно

«Добробут» проводить «дні серця» — такі акції мають привернути увагу о проблем серця. Але такі «дні серця» по суті мають бути кожний день!

У Києві проводили конгрес кардіологів, де ми дали можливість кардіологам обстежитись. І лише там кілька лікарів дізнались, що мають певні вади.

Із 150-200 обстежених лікарів вроджену ваду серця, яка не дає симптомів, виявили у 2 або 3 кардіологів. А, наприклад, вади, що виникли через недбале ставлення до гіпертонії, і що вже проявилося потовщенням стінки серця, виявили у десять разів частіше! Самі кардіологи не знали, що хворі. І тут — друга передумова проведення реформ в Україні: як можуть реформи бути успішними, якщо у нас є лікарі, не готові ці реформи сприйняти?

О. Бабляк: В першу чергу має фінансуватись невідкладна допомога

Якщо виходити реально з тієї ситуації, яка склалася в країні, то нам до реформ треба в першу чергу підготувати громадян, лікарів, кардіологів. Зробити так, щоб їм самим цього хотілося. Треба підготувати вузьких спеціалістів, чиї спеціалізації треба реформувати. Необхідно, щоб було хоча б 5% активних лікарів, які хочуть змінити свою галузь на краще.

Я сподіваюсь, що через два роки кардіохірургія буде іншою.

Щоб пацієнти менше хворіли

Всі наші поважні кардіологи мають зосереджувати свою увагу не тільки на призначенні ліпідознижуючих препаратів для тих, кому вони треба. Це тільки 5% тієї роботи, на якій мають зосереджувати свою увагу наші лікарі, направляти свої зусилля. Я бачу, скільки активності на конференціях робиться з приводу ліпідознижуючих препаратів: це бізнес і це вигідно. І як мало зусиль цими ж кардіологами докладається до профілактики здорового способу життя у пацієнта.

Підготувала Катерина Гончарова

 

Використані фото  comments.ua

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції