Новини

Аналізи прямо в кабінеті прийому. Вимога НСЗУ

Національна служба здоров’я України (НСЗУ), за словами в.о. міністра Уляни Супрун, висуне три вимоги до лікарів, які вони мають виконати перед початком своєї роботи. Перші дві вимоги – можливість попереднього запису на прийом та доступність лікаря після роботи та в вихідні за телефоном.

Але найбільше обурення в лікарів викликала третя вимога.

Згідно з заявою У. Супрун, лікарі первинної ланки будуть зобов’язані брати базові аналізи у пацієнтів саме у своєму кабінеті, а не відправляти їх в сторонні лабораторії. Така вимога обумовлена тим, що на проведення аналізів НСЗУ надаватиме медичним установам окремий бюджет, який покриватиме всі витрати.

Один з читачів Медпросвіти написав з цього приводу:

«З такими вимогами треба переписати все законодавство. Як це, брати аналізи прямо в кабінеті прийому? І кал і сечу? А потім тут же і дітей вакцинувати? Щось тут не так».

А яка ваша думка?

Нагадуємо, що за заявою МОЗ, в Україні вводиться нове поняття практики ПМД – лікар та його пацієнти. Сімейний лікар, терапевт та педіатр мають постійно стежити за здоров’ям пацієнтів.

«Порядок вперше вводить поняття практики ПМД (первинної медичної допомоги) – це лікар та його пацієнти. Так, лікар формує свою практику та налагоджує довірчі стосунки з кожним пацієнтом. Водночас, лікарі можуть утворювати групові практики ПМД: об’єднуватись, щоб забезпечити сервісні умови та безперервність надання меддопомоги», — йдеться в поясненні Міністерства охорони здоров’я.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Мені цікаво, хто і як буде оплачувати доступність лікаря по телефону в неробочий час? Чи може кожен лікар повинен зареєструвати телефонну компанію з тарифом 100-200 грн/хвилина?

    Ми на Facebook