Профілактика анаеробної ранової інфекції
Анаеробна клостридіальна інфекція, Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах
Складається з комплексу заходів. У військовому районі вона починається з простих, але виключно важливих заходів першої медичної допомоги на полі бою, котрі включають своєчасний розшук поранених, накладання на рану асептичної пов`язки швидке і правильне накладання джгута з ціллю зупинки кровотечі, транспортну імобілізацію кінцівки при переломах, ведення знеболюючого засобу з шприц-тюбика, дачу таблетованих антибіотиків, обережний винос і щадну евакуацію поранених.
На наступних етапах медичної евакуації профілактичні заходи розширяються, доповнюються (включаючи парентеральне введення антибіотиків) і закінчуються первинною хірургічною обробкою рани, котра є основним засобом профілактики анаеробної інфекції. (Edelsberg J, Taneja C, Zervos M.,2009)
Застосування з профілактичною ціллю протигангренозних сироваток (пасивна імунізація) в Другій світовій війні не виправдало сподівань. Переконливих даних, які свідчать про її ефективність і в теперішній час немає. Протигангренозна сироватка в якості профілактичного заходу анаеробної інфекції зараз не застосовується. (Emergency War Surgery. Fourth United States Revision, 2013)
Своєчасна обробка забруднених ран.
Своєчасне хірургічне лікування некротизованих ділянок (висічення омертвілих уражених м’яких тканин).
При проведенні операцій на товстій і сліпій кишці необхідно проводити профілактичний курс антибіотикотерапії.
Ізоляція хворих з газовою гангреною. Ретельна обробка інструментарію (стерилізація) і постільної білизни після таких хворих.
Дотримання правил особистої гігієни медичними працівниками, доглядають за хворими газовою гангреною:
проведення обробки ран в гумових рукавичках з подальшою їх дезінфекцією і утилізацією після кожної перев’язки;
використаний перев’язувальний матеріал підлягає спаленню.
Комментировать