Новини медицини

Амбулаторне ведення дітей віком від 2-х місяців до 5-ти років. Перевірка на наявність загальних ознак небезпеки та основних симптомів

Амбулаторне ведення дітей віком від 2-х місяців до 5-ти років.

Оцінка хворої дитини

Процедура проведення оцінки в даній віковій групі включає декілька важливих етапів, які повинні бути виконані медичним працівником, включаючи збір анамнезу, спілкування з особою, яка доглядає за дитиною, щодо проблеми у дитини; перевірка на наявність загальних ознак небезпеки; перевірка на наявність основних симптомів; перевірка стану харчування; оцінка годування дитини; перевірка статусу імунізації; а також оцінка інших проблем.

 1.1. Перевірка на наявність загальних ознак небезпеки

У хворої дитини під час амбулаторного прийому можуть бути ознаки, що чітко вказують на наявність специфічної проблеми. Наприклад, у дитини може бути втягнення грудної клітки або ціаноз, що вказують на тяжку пневмонію. Однак, у деяких дітей можуть бути серйозні, неспецифічні ознаки, так звані «загальні ознаки небезпеки», що не вказують на конкретний діагноз. Наприклад у дитини, яка знаходиться в стані летаргії або без свідомості, може бути менінгіт, тяжка пневмонія або інше тяжке захворювання.

Наведені нижче ознаки небезпеки необхідно рутинно перевіряти у всіх дітей.

* У дитини були судоми під час даного захворювання або вони спостерігаються під час огляду. Судоми можуть бути викликані лихоманкою. У такому випадку судоми не є небезпечним симптомом для здоров’я дитини. В інших випадках судоми можуть бути пов’язані з менінгітом, захворюваннями ЦНС або іншими небезпечними для життя проблемами. Всі діти, у яких були судоми під час даного захворювання, повинні розцінюватися як тяжко хворі.

* Дитина летаргічна або без свідомості. Дитина без свідомості, найімовірніше, має дуже тяжке захворювання. Летаргічний стан дитини (дитина не спить, але не реагує на звуки і рухи) є дуже тяжким. Такі ознаки можуть бути обумовлені різними захворюваннями.

* Дитина не може пити чи смоктати грудне молоко. Дитина, можливо, не може пити або тому, що вона дуже слабка, або вона не може ковтати. Не слід повністю покладатися на відомості, отримані від матері. Необхідно звернути увагу, як мати намагається годувати дитину грудьми або поїти.

* У дитини блювання після будь-якої їжі або пиття. Блювання може бути ознакою тяжкого захворювання, проте, цю ознаку також необхідно відмітити, оскільки така дитина не зможе приймати лікарські засоби або рідини для регідратації.

Якщо у дитини є одна або кілька таких ознак, її стан необхідно класифікувати як тяжкий, і така дитина завжди потребує направлення до стаціонару. Дитина, у якої є будь-яка із загальних ознак небезпеки, обов’язково потребує термінового надання допомоги. Для того, щоб без зволікання почати лікування тяжкого захворювання, стан дитини необхідно швидко оцінити за найбільш важливими загальними ознаками небезпеки та ознаками тяжкого захворювання і ризику смертельного наслідку. Крім того, необхідно забезпечити профілактику гіпоглікемії.

1.2. Перевірка на наявність основних симптомів

Після перевірки стану дитини на наявність загальних ознак небезпеки, медичний працівник повинен здійснити перевірку на наявність основних симптомів.

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції