Новини

Альцгеймера може передаватись під час переливання крові

Спеціалісти з Університету Британської Колумбії з’ясували, що бета-амілоїдних білок, пов’язаний з деменцією може розповсюджуватись через кров.

Перші дослідження вчені провели на мишах. У деяких гризунів був мутантний людський ген, який підвищує рівень бета-амілоїдного білка в крові, а у інших – ні. Хірургічним шляхом вчені з’єднали кровоносні системи мишей з мутантним геном та без нього. Через рік у гризунів без мутантного гена розвинулася хворобо Альцгеймера.

Супрун: Ліки по старим протоколам закуповувати не будуть. А за використання не «сучасних протоколів» накладатимуть санкції на лікарів

Вчені говорять, що в мозг гризунів потрапив бета-амілоїдний білок, який передався їм через кров від мишей з мутантним геном. В наслідок цього у тварин проявились признаки хвороби Альцгеймера, наприклад, почали відмирати клітини в гіпокампі.

Кожен сам за себе: пацієнти за покращення лікування, та проти зарплатні лікарів

Втім, спеціалісти поки не можуть на 100 відсотків стверджувати, що при переливанні крові людині є шанс зараження хворобою Альцгеймера, адже кількість білка, яка може вироблятися в крові незначна, а тому і під час переливання, вірогідніше за все, деменція не розвинеться.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції