Новини медицини

Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах, Акне. Передмова мультидисциплінарної робочої групи з адаптації клінічної настанови. Синтез даних

Останнім часом в світі з метою надання якісної та ефективної медичної допомоги, для створення якісних клінічних протоколів та/або медичних стандартів використовуються клінічні настанови як джерело даних з доказової медицини.

Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах, Акне

Клінічна настанова  – документ, що містить систематизовані положення стосовно медичної допомоги при певній нозології чи при певному клінічному питанні. Клінічна настанова розробляється з дотриманням певної методології і має на меті максимально допомогти лікарю та пацієнту в прийнятті рішення в певних клінічних ситуаціях. В основу створення настанови покладено інформацію, що відповідає критеріям доказової медицини.

Дана клінічна настанова є адаптованою для системи охорони здоров’я України і являє собою синтез наступних клінічних рекомендацій:

 1. European Evidence-based (S3) Guidelines for the Treatment of Acne. European Dermatology Forum. 2011
 2. 2. Diagnosis and Treatment of Acne. American Family Physician. 2004
 3. Diagnosis and Treatment of Acne. American Family Physician. 2012
 4. 4. Evidence-Based Recommendations for the Diagnosis and Treatment of Pediatric Acne. American Academy of Pediatrics. 2013
 5. Guidelines of care for acne vulgaris management. American Academy of Dermatology. 2007
 6. New insights into the management of acne: anupdate from the Global Alliance to ImproveOutcomes in Acne group. 2016

Запропонована адаптована клінічна настанова не повинна розцінюватись як стандарт медичного лікування. Дотримання положень клінічної настанови не гарантує успішного лікування в кожному конкретному випадку, її неможна розглядати як посібник, що включає всі необхідні методи лікування або, навпаки, виключає інші. Остаточне рішення стосовно вибору конкретно клінічної процедури або плану лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та можливостей для проведення заходів діагностики і лікування у медичному закладі. Адаптована клінічна настанова «Акне», відповідно до свого визначення, має на меті надання допомоги лікарю і пацієнту в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних медичних технологій, ліків та організаційних засад медичної допомоги.


European Evidence-based (S3) Guidelines for the Treatment of Acne. European Dermatology Forum. 2011

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook

  Найпопулярніше

  Вибір редакції