Говорять лікарі

А тепер до реальності. Лікарям в примусовій формі знизили ставку вполовину

Ще на початку літа у відомчій лікарні Укрзалізниці головний лікар перевів спеціалістів на 0,5 ставки, а мотивував рішення низьким процентом відвідуваності.

Про це Медпросвіті розповіла медсестра, яка там працює

«На початку літа в дитячій поліклініці в примусовій формі гастроентеролога, інфекціоніста та лора перевели на півставки. Хотіли невролога також, проте вона відбилась, мотивуючи тім, що в неї стовідсоткова відвідуваність. Адміністрація зібрала комісію перевірити відвідуваність, а також час, коли лікарі приходить і уходить з роботи», — розповідає медсестра.

Окремо треба підкреслити дії адміністрації. Відомча лікарня, вірогідніше за все, в скорому часі буде обслуговувати не тільки дітей, батьки яких працюють в Укрзалізниці, але й інше населення. Кажуть, що такий в них пілотний проект. Але лікарів, яких майже не відвідують, переводять на півставки, або скорочують. В майбутньому, їх місця та ставки можуть отримати сімейні лікарі. За реформою. А зараз, грошей нема та не рентабельно.

«В нас хочуть гроші заробляти. А ці лікарі не прибуткові, бо діти залізничків отримують медичну допомогу безкоштовно. А діти не залізничників муситимуть платити за відвідування лікаря. Пілотний проект – розповідають нам. Но ставки то на початку року є?», — каже медсестра.

Звичайно, відомча лікарня не підпорядкована МОЗу, втім, на протязі року в багатьох міських лікарнях підпорядкованих МОЗ також скоротили ставки. Де до 0,75, а де до навіть до 0,25. Втім, там проблема інша – мінімальна зарплатня у розмірі 3 200 грн, яку тепер мусять платити санітарам та іншому персоналу, поки лікарі отримують копійки.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції