Новини

9 грудня 2015 року в прес-центрі інформаційного агентства УНІАН відбулась прес-конференція на тему: «Податок на хворобу: запровадження 20 % ПДВ на лікарські засоби і медичні вироби та наслідки для пацієнтів».

У прес-конференції взяли участь: Тетяна Кулєша, Асоціація хворих на орфанні захворювання; Олег Мусій, Комітет з питань охорони здоров’я; Володимир Ігнатов, Асоціація представників міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine; Володимир Руденко, ВГО «Аптечна професійна асоціація України»; Павло Харчик, Асоціація «Оператори ринку медичних виробів»; Тетяна Котляр, громадська спілка «Всеукраїнська фармацевтична спілка «ФАРМУКРАЇНА»; Володимир Редько, Асоціація виробників інноваційних ліків «АПРАД».

У вересні цього року Міністерство Фінансів України презентувало проект податкової реформи 2016, яким пропонується застосування уніфікованої ставки оподаткування на рівні 20% для кожної сфери економіки. Таким чином, ставка ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби зросте з 7% до 20%, що неминуче призведе до пропорційного зростання їх вартості. А, оскільки, ПДВ є податком спрямованим на кінцевого споживача, тягар від його підвищення ляже на плечі пацієнтів, і це в умовах, коли державне забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами в Україні є найнижчим у порівнянні з іншими країнами регіону СНД та не перевищує 15-18%.

Представники фармацевтичного сектору та пацієнтських асоціацій в рамках прес-конференції висловили своє занепокоєння з цього питання, адже підвищення ставки ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби може призвести до невідворотних негативних наслідків.

Учасники прес-конференції привернули увагу присутніх на те, що, запроваджуючи 7 % ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби минулого року, кошти мали піти у фонд фінансування реімбурсації, який так і не був сформований. Для більшості пацієнтів лікування стає недоступним. А підвищення податку на додану вартість на лікарські засоби та медичні вироби до 20 % з діючих 7 % ще більше вплине на пересічних громадян, враховуючи те, що в умовах існуючої системи медикаментозного забезпечення пацієнт 90% потреби задовольняє за власний кошт.

Окремо акцентували увагу присутніх до проблем пацієнтів з орфанними захворюваннями. Дана група пацієнтів вже зараз не отримує належного лікування. Для таких хворих це вкрай критична ситуація, а 20% ставка ПДВ поставить їхнє життя під загрозу.

Доповідачі наголосили на тому, що зростання цін стосуватиметься не лише лікарських засобів, що імпортуються, але й продукції виробленої в Україні, адже субстанції для виробництва лікарських засобів імпортуються і тому, відповідно, також оподатковуватимуться 20% ПДВ.

Щодо виробів медичного призначення, то в Україні фактично відсутній внутрішній виробник. І підвищення ПДВ обов’язково призведе до зростання цін на медичні вироби, зменшення їх доступності або повного зникнення медичних виробів з ринку України. Спікери даного заходу переконані, що наповнення бюджету в наступному році буде знову відбуватися за рахунок звичайних громадян, натомість, щоб розвивати виробництво, створювати нові робочі місця.

Лікарські засоби та медичні вироби, на відміну від більшості інших товарів, які в кінцевому результаті приносять задоволення споживачам, належать до категорії життєво необхідних товарів, а потреба в них безпосередньо пов’язана з безцінним благом — здоров’ям i самим життям людини. Тож, надзвичайно важливо, щоб вони залишалися економічно доступними абсолютно всім верствам населення.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше