За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, за дві хвилі підписання договору з НСЗУ, до медреформи на первинці приєднались вже 85 приватних медзакладів.
«У червні, коли Нацслужба здоров’я оголосила «першу хвилю» укладання договорів, заявки подали 12 приватних закладів. Точніше — заявок було більше, а уклали договори 12. «Другу хвилю» оголосили в липні, і за її результатами з Нацслужбою уклали договори 73 приватника. Тобто за дві хвилі до реформи увійшли 85 приватних закладів, половина з яких — це сімейні лікарі, які відкрили ФОП, а друга половина — клініки зі всієї країни. Цікаво, що відгукнулися брендові клініки», — розповідає Павло Ковтонюк.
Таким чином, ті кошти, які після реорганізації первинної ланки отримало НСЗУ для реалізації нової фінансової системи «Гроші йдуть за пацієнтов», окрім медзакладів, які були у державній власності, тепер зможуть отримувати приватні.
Як МОЗ збирається боротися з самолікуванням серед українців?
З одного погляду це відкриває шлях до реальної конкуренції серед медзакладів, що в майбутньому може покращити якість надання медичних послуг населенню. З іншого – медзаклади вже знаходяться в кращих умовах, ніж комунальні. Адже окрім первинної медичної допомоги, в цих закладах можуть провести діагностику на новітньому медичному обладнанні, а також направити за помірну ціну, до висококласних спеціалістів, при цьому пацієнту навіть не доведеться покидати будівлю приватного медзакладу – все на місці і не треба їхати до районної лікарні, шукати лікаря, щоб отримати допомогу.
Комментировать