Новини

85 % лікарів первинки працюють з Міжнародною класифікацією ICPC-2

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Перехід до Міжнародної класифікації ICPC-2 в Україні офіційно розпочався ще у 2017 року. Протягом 2018 року його почали впроваджувати. Це дозволило більшості лікарів первинки вже використовувати міжнародну класифікацію в роботі.

«ICPC-2 — це не лише класифікація, яка є золотим стандартом у більше ніж 40 країн світу. ICPC-2 — це зміна філософії сімейного лікаря, коли лікар фокусується на найважливішому — на причині зверненні пацієнта. Тепер лікаря цікавить пацієнт, а не статична звітність поліклініки», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Аналіз причин звернень допоможе більш ефективно вести медичну практику, а також допоможе приймати правильні управлінські рішення на національному рівні.

А ви вже пройшли тренінг ICPC-2?

Наразі тренінги і практика впровадження ICPC-2 дає такі результати і висновки:

  • більше 85% лікарів  первинної ланки по всій Україні пройшли тренінги із впровадження Міжнародної класифікації ICPC-2;
  • застосування ICPC-2  спрощує ведення та управління медичною практикою;
  • ICPC-2 – це принципово новий підхід, який змінює стосунки лікаря та пацієнта і дозволяє комплексно підходити до здоров’я пацієнта, а не  лише зосереджуватись на лікуванні окремого діагнозу;
  • лікарі по всій Україні ефективно співпрацюють з медичними інформаційними системами (МІС) і високо оцінюють реалізацію ICPC-2 в цих системах;
  • проведення тренінгів об’єднує лікарів та стимулює їх професійне зростання.

Під час  дискусії регіональні тренери зазначили, що лікарі потребують практичних рекомендацій у вигляді «кейс-стаді» на паперовому носії для закріплення найбільш розповсюджених епізодів кодування. Такі рекомендації наразі вже знаходяться на фінальному етапі розробки і найближчим часом будуть доступні українським лікарям. Це реалізує МОЗ України за підтримки спільного проекту зі Світовим банком “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

Також лікарі первинної ланки запропонували ініціювати проведення практичних тренінгів з надання екстреної та невідкладної медичної допомоги для лікарів та медичних сестер ПМД.

Нагадаємо, що впровадження класифікації ICPC-2 затверджено наказом МОЗ України від 04.01.2018 № 13 ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Основним принцип системи – розуміння того, що в первинній медичній допомозі (ПМД) важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз) але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, яку можливо закодувати так як і процеси, які здійснив лікар, навіть якщо це телефонна консультація.

Тренінги з ICPC-2 проводяться за підтримки Спільного проекту МОЗ України і Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook