Новини

81 громадянин України в цьому році зможе отримати необхідне лікування за кордоном за рахунок коштів держбюджету

21 грудня під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця відбулося засідання Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон, на якому розглянуто справи 20 громадян України.

Згідно рішення Комісії МОЗ України 9 осіб, з них 6 дітей, поставлено на облік хворих, що потребують лікування за кордоном. Також ухвалено рішення щодо оплати лікування за кордоном 3 громадян України.

Загалом в цьому році 81 громадянин України зможе отримати необхідне лікування за кордоном за рахунок коштів держбюджету.

Направлення громадян України будь-яких категорій хворих без диференціації на дітей, дорослих, бійців АТО на лікування за кордон здійснюється відповідно до вимог Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.1995 № 991 та наказу МОЗ України від 17.07.2014 № 502 «Про забезпечення організації направлення громадян на лікування за кордон». Міністерство охорони здоров’я України за бюджетною програмою КПКВК 2301360 «Лікування громадян України за кордоном» здійснює витрати, пов’язані з направленням громадян на лікування за кордон, які включають вартість лікування та проїзду хворого i супроводжуючої особи.

Ще раз звертаємо Вашу увагу, що законодавством не передбачено диференціації хворих, адже лікування за кордоном як виключний захід передбачений для громадян, захворювання котрих не лікуються на території України, не залежно від віку, статі, соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших ознак.

Після надходження до МОЗ України належним чином оформлених документів питання направлення хворого на лікування за кордон розглядається на засіданні Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон, де і ухвалюється рішення про доцільність такого лікування у кожному конкретному випадку. Обов’язковою умовою прийняття Комісією позитивного рішення повинно бути складене головним спеціалістом відповідного профілю МОЗ обґрунтування щодо неможливості ефективного лікування хворого в Україні та підтвердження медичним закладом зарубіжної країни можливості надання відповідної спеціалізованої допомоги.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook