Незважаючи на обіцянку Уряду та МОЗу медичним працівникам, що борги по зарплаті будут сплачені до 1 жовтня, обіцянка так і не виконана. А міжтим заборгованністть перед медиками по всій країні вже сягнула 4 млрд грн, як стверджує О.Богомолець.
Але пані в.о. міністра У. Супрун заявляє, що заборгованність по зарплатам складає лише 2,5 млрд. Також в МОЗ повідомили, що Урядом вже виділено 81,7 млн. грн, що підуть на борги перед лікарями.
Саме цей розмір суми був схвалений МОЗом, Мінфіном, ВР та профспілками, для того, щоб погасити заборгованість по зарплатні медиками станом на 1 жовтня. В найближчий час кошти будуть передані регіонам, а звідти вже в гаманці медиків.
Втім, поки що не вирішено питання по залишкам року. За теперішнім медичним бюджетом, наступні декілька місяців лікарі, медсестри та інший медичний персонал продовжуватимуть отримувати зарплатню частинами по всім регіонам України, окрім Києва, де міська влада самостійно вирішила виділити субвенцію на зарплатні ще на початку цього року.
Також МОЗ повідомляє, що заборгованність накопичувалась за останні декілька років. В то йже час О. Богомолець наголошує, що питання можнабуло вирішитище протягом року.
«Комітет ВР з питань охорони здоров’я, який я очолюю, тільки в цьому році 11 разів звертався до Уряду для вирішення проблеми заборгованості та обов’язкового підвищення зарплат медичним працівникам. Чого чекають чиновники? Можливо вони самі будуть готові стати до операційних столів і лікувати людей в Україні?» — розповіла О. Богомолець.
Також вона наголосила, що за останні два роки з України виїхало понад 66000 медиків. При збереженні нинішньї ситуації лікувати українців скоро буде нікому.
Комментировать