Новини

Замміністра МОЗ Ковтонюк про госпітальні округи та звільнення лікарів

Замміністра Павло Ковтонюк дав коментарі щодо створення госпітальних округів по Україні, та що може чекати на лікарів якіх звільнять під час переформатування лікарень.

— В межах однієї області їх буде 3—4, можливо, 5—6. Зокрема, п’ять буде в Одеській області, Черкаській. В останній — через Дніпро, з одного боку якого — Черкаси, з іншого — Золотоноша. Повітрям між ними — три хвилини, але міст лише один.

Паралельно ухвалюємо положення про госпітальний округ. Головне — це госпітальна рада, що складатиметься з представників власників медзакладів, тобто — громад. Їхнє завдання на наступний рік — розробити та затвердити перспективний план розвитку. Що це таке? Передовсім визначити свої лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня, з’ясувати клінічні маршрути — куди доправляти пацієнта з тією чи тією патологією. Далі визначають ті лікарні, які не стали ані першого, ані другого рівня та пишуть план щодо зміни клінічних маршрутів. Відтак, визначають інвестскладову: аби розвинути лікарню другого рівня, приміром, певні відділення треба буде розширити, а ту, що такою не буде, перепрофілювати в реабілітаційний центр. Інвестплани ми подаємо в Кабмін. Є обіцянка Прем’єр-міністра надати субвенцію на наступний рік, аби профінансувати ці перспективні плани. Отже, завдання на цей рік — утворитися, зібратися, домовитися, визначитися з лікарнями й скласти інвестиційний план.

Також Ковтонюк прокоментував ситуацію з можливими массовими звільненнями лікарів.

— Якщо таке відбуватиметься, це буде провина місцевих керівників. У нашій країні є багато людей, наприклад, які потребують реабілітації — після інсультів, інфарктів. Нехай перепрофілюють малопотужні лікарні під реабілітаційні відділення. Або хоспіси. Є багато ніш, котрі треба заповнювати.

Комментировать

Нажмите для комментария