Наразі канадські експерти вивчають стан сільської медицини для надання рекомендацій по створенню мережі. Вона має бути готова до кінця зими.
«Зараз ми намагаємось зробити так, щоб механізм розподілення коштів на створення мережі амбулаторій був максимально правильним і прозором і кошти без не нас не розподілялись. Ми створюємо комісію, яка буде за зразком Держфонду регіонального розвитку вивчати проект і вносити рішення», — розповідає заступник міністра Павло Ковтонюк.
Нагадаємо, що кошти у розмірі 5 мільярдів гривень на покращення стану сільської медицини в Україні були виділені за законопроектом президента, якій був прийнятий та підписаний наприкінці 2017 року. Цим законопроектом передбачено будівництво сучасних амбулаторій, комп’ютерізацію робочих місць сільських лікарів та створення мережі телемедицини.
«Розташування цих амбулаторій також буде визначатись за методикою формування мережі первинної допомоги, яку ми вже розробили і хотіли прийняти 27 грудня, але її потрібно додатково узгодити з Мінрегіонів. Гадаю, що ми приймемо цю методику в січні. Вона визначатиме, де повинна бути амбулаторія, і визначати так, щоб ще 10 років, як мінімум, вона користувалась попитом», — вважає Ковтонюк.
Нагадаємо, що півроку тому відповідним наказом Кабінету Міністрів було скасовано обов’язкове працевлаштування студентів-медиків після випуску. В зв’язку з цим тривалий термін сільська влада шукала методи по залученню медиків до роботи в селі. Міністерство охорони здоров’я та Мінрегіонів наразі рекомендують надавати житло та додаткове фінансування тим лікарям, які будуть працювати в селі на постійній основі.
Комментировать