Новини

5,8 мільйонів громадян підписали декларації з лікарями

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

За офіційною інформацією з сайту електронної системи охорони здоров’я eHealth, кількість підписаних декларацій сягнула 5,8 мільйонів.

Для підписання декларацій наразі вже доступно 1 215 медичних установ первинної ланки та 21 158 лікарів. Завдяки зростанню кількості лікарів у електронній системі охорони здоров’я темп підписання декларацій постійно підтримується, що дозволить до кінця року наблизитися до розрахункового плану МОЗ. Нагадаємо, що в міністерстві вважають, що до кінця 2018 року близько 30% населення підпише декларації з лікарями.

«Ми бачимо якісну динаміку укладання декларацій між лікарем і пацієнтом. Наразі це майже п’ять із половиною мільйонів. Щодня – 200-300 тисяч українців приєднуються до реформи. Найкращу динаміку показують Вінницька, Полтавська та Чернівецька області. У цих областях найбільш якісний приріст декларацій», — заявляє представник eHealth Світлана Котляревська.

Соцопитування: Українці бажають високоякісної безкоштовної медицини

Тим не менш, вже наступного року очікується спад темпів підписання декларацій. Тому вже зараз у МОЗ напрацьовують план інформаційної кампанії. Відомство планує використати засоби масової інформації та соціальні мережі, аби допомогти лікарям набрати максимальну кількість пацієнтів.

Окрім того, на пацієнтів, які ще не обрали сімейника, накладатимуться певні обмеження під час звертання до первинної ланки. Наприклад, вони не зможуть отримати рецепт за урядовою програмою «Доступні ліки».

Зубко: Стару медичну інфраструктуру необхідно повністю знищити та будувати нову

Комментировать

Нажмите для комментария