День в історії Статті

4 березня: Невідомі факти про тест IQ і його творця

4 березня 1916 року в Британії народився Ганс Юрген Айзенк — видатний вчений і психолог, творець факторної теорії особистості і винахідник відомого тесту IQ

Ганс Юрген Айзенк

 

Вчений винайшов 8 різних видів тестів на IQ. Тести на IQ показують рівень розвитку мислення, вміння орієнтуватися, приймати рішення.

Тести призначені для людей як мінімум з середньою освітою. Головною умовою при проходженні тесту є відповідь на питання за певній час.

Які середні результати тих хто проходить тест на  IQ

  • 5%   від 110 до 160 балів
  • 50% від 90 до 110 балів.
  • 25% нижче 110 балів
  • 20% нижче 70 балів — тривожний сигнал, який свідчить про сильний дефіцит інтелекту.

 

Трохи цікавих фактів про сам тест Айзенка :

Психолог створив тест на IQ для нацистів

Справа в тому, що спочатку Айзенк, розробляв а потім вдосконалював свій тест саме для нацистів, в той час, коли Гітлер розпочав програму створення раси надлюдей. Так як для цього проекту потрібні були лише найрозумніші, найгарніші і генетично бездоганні люди. Тому найрозумніших відбирали саме завдяки тесту на IQ

В Америці тест Айзенка на інтелект був під негласною забороною

В результаті своїх досліджень вчений довів, що рівень IQ у кольорового населення планети, набагато нижчий, ніж у білих.

Власники книжкових крамниць Америки не закуповували друковані видання, де було зазначене прізвище Айзенка, боячись агресивної реакції з боку чорного населення. Книготорговцям і видавництвам надходили погрози з усіх боків від афроамериканців, що, на жаль, в деякій мірі підтверджує доводи психолога щодо низького IQ у кольорового населення планети.

У людей з гарною зовнішністю IQ вище

В школі економіки Лондона був проведений експеримент на інтелект, результати якого свідчили, що чоловіки та жінки з гарною зовнішністю мають більш високий рівень IQ.

Якщо проходити тести IQ в агресивному, збудженому або апатичному стані, то результат буде набагато нижчим.

Після винайдення Айзенком тесту на інтелект, багато вчених почали його вивчати та проводити свої експерименти, одним із яких було тестування окремих груп людей доведених до різних емоційних станів (агресія, хвилювання, апатія та задоволення).

Найкращі результати були у групи людей, які проходили тест у стані радості та задоволення.

Високий бал IQ не гарантує успіху

Юрген Айзенк завжди звертав увагу на той факт, що високий тест IQ не гарантує успіху, так як потрібно мати ще наполегливість і високу мотивацію. Тобто людина з жагою до кращого життя, з постійними планами на майбутнє в яких є певна мотивація та сила волі здобуде більшого успіху ніж ті, хто позбавлений цих якостей, та має лише високий рівень IQ.

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції