До уваги Юридична консультація

Доступ відвідувачів до відділення інтенсивної терапії

Як розуміти положення наказу МОЗ «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії» про доступ відвідувачів до пацієнтів 24 години на добу? Яким чином проводити медичні маніпуляції, необхідні пацієнту?

Так, відповідно до Наказу «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії» № 592 від 15.06.2016 року, заклад охорони здоров’я зобов’язаний забезпечити пацієнтам, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, право на допуск до них відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня.

Одному з відвідувачів дозволяється перебувати біля ліжка пацієнта у відділенні інтенсивної терапії (далі — ВІТ) без часових обмежень.

Заклад охорони здоров’я зобов’язаний інформувати пацієнтів і відвідувачів про правила відвідування пацієнтів, встановлені цим Порядком, а також про інші вимоги, дотримання яких є необхідним для забезпечення безпеки та інтересів пацієнтів.

Відвідувачі не повинні перешкоджати виконанню медичними працівниками своїх професійних обов’язків та зобов’язані виконувати вимоги внутрішнього розпорядку ВІТ.

Однак лікар має право попросити відвідувачів тимчасово залишити палату відділення інтенсивної терапії при необхідності проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру.

Така вимога медичного працівника є обов’язковою до виконання. Після завершення відповідних дій відвідувачів можуть повернутися в палату.

У випадку порушення відвідувачем вимог, встановлених Порядком, допуск такої особи до пацієнта може бути обмежений за рішенням лікуючого або чергового лікаря до моменту усунення відвідувачем порушень, що призвели до такого обмеження.

Якщо у структурі Вашого медичного закладу є відділення інтенсивної терапії, рекомендуємо переглянути Правила внутрішнього розпорядку та внести в них відповідні  зміни з урахуванням положень наказу МОЗ.

 На запитання читачів відповідають юристи Юридичного бюро Олени Бабич

Комментировать

Нажмите для комментария