Новини

4 завдання від МОЗ для реформування та децентралізації медичних закладів в Україні

Масштабні зміни згідно законопроектом 6327, який було прийнято у першому читанні потребують підготовки. 4 завдання вже оголосив під час робочої поїдки замміністра Ковтонюк.

  • В першу чергу, зі слів Ковтонюка, потрібно навести лад з документами. Це стосується ситуацій, коли амбулаторія знаходиться у власності району, або Центру надання первинної медико-санітарної допомоги. Щоб ліквідувати можливість виникнення конфлікту, громади повинні все оформити на себе в найближчий час.
  • Друге завдання – це отримання необхідних ліцензій. Міністерство охорони здоров’я буде активно надавати допомогу у цьому питанні, щоб вже до кінця року медичні заклади отримали всі необхідні дозволи.
  • Третє завдання – це автономізація. У випадках невеликих громад, де неможливе створювання Центру первинної медико-санітарної допомоги, громада повинна створити некомерційне підприємство. Саме воно буде фінансуватись з коштів МОЗу. (В першу чергу це стосується сільських громад ред.).
  • Четверте завдання, яке ставить Міністерство – це комп’ютеризація медичних закладів. Всі амбулаторіх повинні мати хоча б один персональний комп’ютер, для того, щоб мати можливість використовувати електронний реєстр E-health. При цьому Ковтонюк додає, що у ФАПах комп’ютери можна не ставити.

«Ці чотири задачі, що стосуються юридичного та організаційного забезпечення лікувальних мереж, треба зробити вже цього року», — заявляє замміністра Павло Ковтонюк.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook