Новини

36 тисяч медиків виїхало з України минулого року і ще 7 тисяч цього року

Голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко повідомив, що відтік кваліфікованих кадрів продовжився і цього року.

«Важко сказати, скільки медиків може виїхати цього року за кордон, але за даними спеціалістів вже виїхало 7 тисяч лікарів. Ольга Богомолець говорить, що в минулому році з України виїхало приблизно 36 тисяч медиків», — повідомляє Олег Панасенко.

У експертів та профспілок є серйозні нарікання що до деяких пунктів медичної реформи. Побоювання пов’язані з тим, що на первинній ланці за планами МОЗ дійсно виросте заробітна плата лікарів та медсестер, але при цьому ні на копійку не зростає бюджет системи.

К. Надутий: «Кількість медиків в Україні продовжує зменшуватись через низькі зарплати»

Треба нагадати, що ще на початку року заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що 80% бюджету йдуть на зарплати медиків. При цьому, МОЗ планує щомісячно фінансувати лікарів первинки на суми, які можуть досягати більше 50 тисяч гривень. З них, приблизно 13-15 тисяч становитиме зарплата лікаря, без урахування податків. В зв’язку з цим, експерт Костянтин Надутий вважає, що більшість лікарів доведеться скоротити.

«Якщо будуть закриватись медичні установи, то варто готуватись к масовому звільненню медиків. Поток міграції наших кадрів за рубіж буде тільки зростати. В Польщі, Англії, Швеції та Германії наших медиків чекають. В нас гарна підготовка та працьовиті спеціалісти, які чомусь не знаходять можливості заробити на гідне життя у себе в країні», — каже Панасенко.

Супрун: Якщо медзаклад буде непотрібним, його перепрофілюють у хоспіс чи реабілітаційний центр

Також треба нагадати, що МОЗ дійсно не планує закривати медичні установи, але, якщо вони не будуть потрібні населенню, наприклад міська лікарня, її легко можуть перепрофілювати у хоспіс. Куди підуть лікарі працювати після перепрофілювання закладу, МОЗ не повідомляє.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook