Новини

3,5 тисячі українців протестувались на ВІЛ та інші соціально небезпечні захворювання

В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, з 27 листопада по 01 грудня 2015 р. у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування усіх бажаючих осіб на наявність маркерів ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів В та С (ВГВ та ВГС). Загалом, тестуванням було охоплено понад 3,5 тисяч осіб. Додатково було забезпечено функціонування мобільних амбулаторій та кабінетів «Довіра» в усіх обласних центрах країни за подовженим графіком.

В рамках соціальної акції «Не Дай СНІДу Шанс!» у десяти гіпермаркетах AШАН у містах Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса та Львів 28 листопада 2015 р. проведено безкоштовне добровільне і анонімне консультування і тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс. Участь у ньому взяли 3 069 осіб. За підсумками акції у 23 осіб (0,9 %) виявлено позитивні результати тестування на ВІЛ-інфекцію, у 21 (0,7 %) – на сифіліс, у 27 (1,0 %) – на вірусний гепатит B та у 67 (2,5 %) – на вірусний гепатит С. Найвищу поширеність ВІЛ зафіксовано у м. Одесі (1,2%) та м. Кривий Ріг (2,2%), тобто в регіонах з традиційно високими рівнями поширеності ВІЛ-інфекції.

Також в 5 містах – Вінниця, Дніпропетровськ, Київ, Кривий Ріг, Ірпінь – за ініціативи МБФ «Альянс громадського здоров’я» було протестовано на вокзалах 564 особи серед яких 11 (1.9 %) – з позитивними результатами тестування на ВІЛ-інфекцію. При додатковому обстеженні проб крові від 92-х осіб за допомогою ІФА у 7 осіб виявлено вірусний гепатит С (7,6%) та у 1 особи — ВГВ (1,1%).

Фундація АнтиСНІД США у Україні (AHF-Україна) підтримала акцію та провели тестування в 3 областях (Київська, Одеська, Черкаська) та м. Києві. Всього обстежено 3 106 осіб, 62 з яких виявились ВІЛ-позитивними (2 %).

Отримані дані будуть використані для подальшого вивчення та проведення системних досліджень національного масштабу щодо рівня захворюваності на соціально-небезпечні захворювання в країні. Проведення таких соціальних ініціатив та інформаційно-освітніх акцій має значний вплив на свідомість громадян та спонукає їх до більш відповідального ставлення до власного здоров’я та регулярного медичного обстеження задля попередження небезпечних захворювань та їх своєчасного виявлення.

Комментировать

Нажмите для комментария