День в истории

День в історії, який пов’язаний з народженням видатних медиків

Сьогодні 29 березня на світ з’явилося багато видатних людей, які зробили значний внесок в розвиток медицини та науки. Тож не розповісти про їх внесок просто неможливо:

Джон Роберт Вейн

 

Джон Роберт Вейн (народився 29 березня 1927 року) – фармацевт з Англії, який працював в Кентській дослідницької лабораторії, виявив властивості і механізм дії АСПІРИНУ.

За детальне дослідження механізмів дії простагландинів Джон Роберт Вейн разом з Бергстрем і Рамуельсон став лауреатом Нобелівської премії 1982 року.

 

 

 

 

Нельсен Фрідріх

 

Нельсен Фрідріх (народився 29 березня 1854 року) – лікар Німеччини, який разом з Францем Ціль у 1882-84 роках проводили дослідження в результаті якого запропонували ефективний та дієвий метод забарвлення кислотостійких мікобактерій туберкульозу.

 

 

 

 

 

Пайвіо Аллан Урхо

 

 

Пайвіо Аллан Урхо (народився 29 березня 1925 року) – психолог Канади, який став видатним фахівцем з проблем психології пізнання, мови, уяви і пам’яті, а також розробив теорію подвійного кодування.

 

 

 

 

 

 

Санторіо Санкторіус

Санторіо  Санкторіус (народився 29 березня 1561року) – лікар, фізіолог і анатом Італії, представник ятрофізіки (ятромеханіки), який першим використав термометр і вимірювач пульсу.

Основні дослідження були направленні на вивчення обміну речовин людини.

Цей відчайдушний лікар неодноразово проводив безліч дослідів на собі.

Санторіо  Санкторіус сконструював декілька важливих приладів, таких як: перший пристрій для вимірювання пульсу, завдяки якому виник сучасний пульсометр та сконструював ваги для визначення маси тіла.

У 1626 році разом з Галілео Галілеєм винайшов перший ртутний термометр.

 

 

 

Ось такий сьогодні незвичайний день 29 березня, який ввійшов в історію як день, коли з’явилися на світ видатні люди, яким вдалося позитивним чином вплинути на подальший  розвиток медицини та науки.

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook

Самое популярное