День в історії

День в історії, який пов’язаний з народженням видатних медиків

Сьогодні 29 березня на світ з’явилося багато видатних людей, які зробили значний внесок в розвиток медицини та науки. Тож не розповісти про їх внесок просто неможливо:

Джон Роберт Вейн

 

Джон Роберт Вейн (народився 29 березня 1927 року) – фармацевт з Англії, який працював в Кентській дослідницької лабораторії, виявив властивості і механізм дії АСПІРИНУ.

За детальне дослідження механізмів дії простагландинів Джон Роберт Вейн разом з Бергстрем і Рамуельсон став лауреатом Нобелівської премії 1982 року.

 

 

 

 

Нельсен Фрідріх

 

Нельсен Фрідріх (народився 29 березня 1854 року) – лікар Німеччини, який разом з Францем Ціль у 1882-84 роках проводили дослідження в результаті якого запропонували ефективний та дієвий метод забарвлення кислотостійких мікобактерій туберкульозу.

 

 

 

 

 

Пайвіо Аллан Урхо

 

 

Пайвіо Аллан Урхо (народився 29 березня 1925 року) – психолог Канади, який став видатним фахівцем з проблем психології пізнання, мови, уяви і пам’яті, а також розробив теорію подвійного кодування.

 

 

 

 

 

 

Санторіо Санкторіус

Санторіо  Санкторіус (народився 29 березня 1561року) – лікар, фізіолог і анатом Італії, представник ятрофізіки (ятромеханіки), який першим використав термометр і вимірювач пульсу.

Основні дослідження були направленні на вивчення обміну речовин людини.

Цей відчайдушний лікар неодноразово проводив безліч дослідів на собі.

Санторіо  Санкторіус сконструював декілька важливих приладів, таких як: перший пристрій для вимірювання пульсу, завдяки якому виник сучасний пульсометр та сконструював ваги для визначення маси тіла.

У 1626 році разом з Галілео Галілеєм винайшов перший ртутний термометр.

 

 

 

Ось такий сьогодні незвичайний день 29 березня, який ввійшов в історію як день, коли з’явилися на світ видатні люди, яким вдалося позитивним чином вплинути на подальший  розвиток медицини та науки.

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції