Статті

28 міфів про коронавірус. Частина 1

Оскільки коронавірус продовжує з’являтися в новинах, цю тему оточує безліч брехні. У цій спеціальній статті ми звертаємося до деяких з цих міфів і теорій змови.
Навколо нового коронавіруси виникло безліч міфів. Нагадаємо, що новий коронавірус SARS-CoV-2 поширився з Уханя, Китай, на всі континенти, крім Антарктиди.
Вірус став причиною десятків мільйонів інфекцій у всьому світі, в результаті чого загинуло більше мільйона людей. Сполучені Штати виявилися найбільш постраждалою країною.
Як завжди, коли слово «пандемія» почало з’являтися в заголовках, люди злякалися — а разом з острахом прийшли дезінформація і чутки.
Нижче ми аналізуємо деякі з найбільш поширених міфів, які в даний час поширюються в соціальних мережах і за їх межами.

1. Розпилення хлору або спирту на шкіру вбиває віруси в організмі.

Нанесення спирту або хлору на шкіру може заподіяти шкоду, особливо якщо він потрапить в очі або рот. Ці хімічні речовини можуть дезінфікувати поверхні, але людям не слід використовувати їх на своєму тілі.
Крім того, ці продукти не можуть вбити віруси в організмі.

2. Тільки літні люди та люди з вже присутніми захворюваннями схильні до ризику інфекцій та ускладнень.

SARS-CoV-2, як і інші коронавіруси, можуть передаватися людям будь-якого віку. Однак люди похилого віку і люди з вже наявними захворюваннями, такими як діабет, ожиріння або астма, з більшою ймовірністю захворіють у важкій формі.
Хоча люди молодше 40 років, включаючи дітей, менш схильні до серйозного захворювання COVID-19, хвороба може призвести до ускладнень і смерті у будь-якої людини.

3. Діти не можуть заразитися COVID-19.

У будь-якої людини будь-якого віку може розвинутися інфекція, що викликає COVID-19.
Поки що більшість випадків COVID-19 зареєстровано серед дорослих, але діти не захищені. Проте, у більшості дітей, у яких розвивається COVID-19, симптоми легкі або відсутні взагалі.
Крім того, 15 травня 2020 року ВООЗ опублікувала коментар що при запальному захворюванні у дітей і підлітків, яке може мати зв’язок з COVID-19.
Стан, званий мультисистемним запальним синдромом у дітей, відомий як MIS-C, має риси, схожі на хворобу Кавасакі та синдром токсичного шоку.
Вчені в даний час мало що знають про це захворювання, але дослідження, проведені в травні, показують, що воно зустрічається рідко, «ймовірно, зачіпає не більше 1 з 1000 дітей, які зазнали SARS-CoV-2».

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook