День в історії

Паоло Масканьї — геній з анатомії лімфатичної системи

25 січня 1755 в Італії народився геніальний анатом — Паоло Масканьї. Головним напрямком його діяльності було вивчення анатомії лімфатичної системи.

Медичну освіту здобував у П’єтро Табарані  в м. Сієна. У 1801 році став професором анатомії в Пізанському університеті. Також був викладачем анатомії, фізіології і хімії в госпіталі Санта-Марія-Нуова у Флоренції, і згодом став професором у Флорентійському університеті.

Паоло Масканьї

Першою науковою працею професора стало детальне вивчення анатомії лімфатичних судин:

  • «Введення в дослідження лімфатичної системи, що містить 24 таблиці ІНФОЛІО» — 1784 року.
  • «Лімфатична система людини; опис та ілюстрації» — 1787 року.

Але найціннішим та найвизначнішим його творінням стала – “Загальна анатомія”. Це найбільший в світі анатомічний збірник, крім того він є найдорожчим.

В цій геніальній роботі крім мікроскопічної анатомії, гістології, лімфатичних судин, розкрито всі розділи анатомії, аж до вагітної матки, плаценти і плода.

Неймовірний успіх ілюстрацій, які приведенні в збірнику “Загальна анатомія”, був завдяки досконалому їх виконанню помічниками Паоло, які були і анатомами і художниками.

19 жовтня 1815 року Паоло Масканьї пішов з життя, але майже всі його ідей отримали своє підтвердження і становлять міцний фундамент сучасної лімфології.