День в історії Новини

22 червня. День жалоби і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Рівно 76 років тому, 22 червня гітлерівські війська без оголошення війни почали повітряну атаку на Київ. Велика кількість жертв та бездіяльність Сталіна призвели до катастрофічних втрат.

Майже дві доби після початку наступу сил Нациської Германії влада СРСР у Москві знаходилась в ступорі. Ні команд, ні слів. Йосиф Сталін просто сховався у своєму кабінеті на дві доби, поки Третій Рейх наступав, знищував міста та інше.

Надзвичайно трагічний вступ України до Другої Світової Війни, почата ще у 1939 Гітлером та владою СРСР, відзначився безліччю втрачених життів.

Сьогодні, 22 червня, вже через 76 років в Україні проходить День жалоби і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

По всій Україні сьогодні пройдуть поминальні заходи присвячені пам’яті жертв цієї кривавої війни. В державі будуть скасовані всі розважальні заходи. В теле- та радіоефірі будуть відсутні гумористичні програми.

З кожним роком свідків тих жахливих подій стає все менше. Для кожного ветерана цей день є ще одним приводом згадати своїх товаришів, які не повернулися з війни та покласти в їх честь квіти до пам’ятника невідомому солдату.

А для молодих поколінь – пам’ятка про те, що Україна пройшла через безліч втрат, та вона вистояла і не відступатиме перед новими викликами.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook