День в історії Питання психології Статті

Гаррі Стек Салліван — міжособистісна теорія психіатрії

міжособистісна теорія психіатрії_медпросвіта
21 лютого 1892 року в Нью-Йорку народився Гаррі Стек Салліван - американський психіатр і психолог, відомий своїм дослідженням шизофренії

21 лютого 1892 року в Нью-Йорку народився Гаррі Стек Салліван — американський психіатр і психолог, відомий своїм дослідженням шизофренії і міжособистісною теорією психіатрії, один з лідерів неофрейдизму.

Медичну освіту здобував в коледжі медицини та хірургії в Чикаго, який успішно закінчив у 1917 році та захистив докторську дисертацію. Потім служив в якості військового медика. Згодом займав посаду директора у вашингтонській школі психіатрії.

У 1929-1930 роках працював над дослідженнями юнацької шизофренії, Салліван був першим в США, хто почав використовувати для лікування шизофренії психотерапію. Також пояснював виникнення і розвиток шизофренії соціальною ізоляцією.

Гаррі Стек Салліван

Зі своєї клінічної практики описав випадки, коли шизофреніки під впливом своїх тривожних матерів також ставали тривожними через дезінтеграцію власного Его.

Створив динаміко-культуральну психоаналітичну школу. Винайшов психотерапевтичну методику, засновану на виробленні захисних механізмів стосовно до різних міжособистісних ситуацій.

Гаррі Стек був справжнім лідером в інтеграції психіатрії і соціальних наук. На протязі всього свого життя він видав багато наукових робіт. Його погляди представлені та опубліковані в книзі «Концепції сучасної психіатрії» 1947 рік. Також багато його робіт були видані його учнями та послідовниками.

В своїх напрацюваннях він розглядав частину особистості, доступну спостереженню. Все це складається з відображених оцінок оточуючих осіб і ролей, які людям доводиться грати в даному суспільстві.

Вчений вважав, що дитина оцінює себе відповідно до оцінки значущих дорослих. Це відбувається через брак розвитку дитячої психіки для формування правильного уявлення про себе. В цій ситуації єдиним орієнтиром є реакції дитини на інших осіб. В зв’язку з цим самоповага виникає спочатку з відносини тих людей, які доглядають за дитиною на ранніх стадіях її життя.

Придбане в ранньому віці ставлення до себе супроводжує людину на протязі всього життя, лише в деякій мірі змінюючись під впливом екстраординарних обставин і подальшого досвіду.

За його уявленням, саме міжособистісним відносинам, на основі яких формується особистість (система Его), треба приділяти основну увагу у психіатрії.

В основі людської активності лежать насамперед дві основні потреби: ніжність та уникнення тривоги. Саме в міжособистісних відносинах відбувається трансляція основних способів задоволення потреб. У тому випадку, коли відбувається неузгодженість самих потреб і способів їх задоволення, виникає напруга, для захисту від якого є певні елементи самооцінки.

14 грудня 1949 року в Парижі Гаррі Стек Салліван пішов з життя залишивши вагомий внесок в розвиток психіатрії як науки.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook