День в історії До уваги

20 лютого — Рене Жюль Дюбо та його внесок у відкриття антибіотиків

20 лютого 1901 року з’явився на світ Рене Жюль Дюбо, видатний вчений, що присвятив своє життя вивченню набутого імунітету до туберкульозу, бактеріальної флори кишківника та розробці нових методів хіміотерапії.

Коли Рене виповнилося 15 років він поступив в Паризький сільськогосподарський інститут, який з успіхом закінчив у 1921 році. Пропрацювавши за своєю спеціальністю три роки в одному з французьких інститутів, вчений вирішив переїхати в США, де і залишився назавжди.

Рене Жюль Дюбо

1924 року Дюбо влаштувався на роботу в Рокфеллерівській університет, де в 1927 отримав ступінь професора патології та пропрацював на цій посаді аж до самої смерті. Водночас, з 1942 по 1944 рік Рене рахувався професором медицини в Гарвардському університеті.

Помер вчений у день свого народження 20 лютого 1982 року.

Перший крок до відкриття антібіотиків

Серед головних здобутків Дюбо слід відзначити винайдення тиротрицину, поліпептиду природного походження з місцевою антібактеріальною дією. Вивчаючи вплив ґрунтових бактерій на патогенні мікроорганізми, вчений виділив цей пептид з продуктів життєдіяльності бактерії Bacillus brevis.

Незважаючи на те, що протимікробна дія цієї речовини виявилась доволі слабкою, саме це відкриття згодом посприяло винайденню стрептоміцину та інших антибіотиків, і саме завдяки ньому ми досі пам’ятаємо цього видатного вченого.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції