Новини

2016 рік буде початком переходу від фінансування за ліжко-місця до фінансування за надані послуги, – О. Квіташвілі

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі відзвітував про результати діяльності відомства за останній рік та окреслив плани на наступний.

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі в рамках публічних звітів урядовців, які відповідають за гуманітарний блок, 7 грудня 2015 р. представив результати діяльності Міністерства охорони здоров’я за останній рік та розповів про плани на майбутній 2016 рік.

Міністр охорони здоров’я зазначив, що найголовніша мета команди МОЗ – вибудувати систему охорони здоров’я, яка буде повністю відповідати потребам людей, забезпечувати якісні та доступні медичні послуги, гарантувати фінансовий захист медзакладам. За його словами, сьогодні необхідно створити ефективну, прозору систему державних закупівель ліків та медичних виробів, запровадити стратегічні довготривалі закупівлі вакцин та основних лікарських засобів, запровадити оплату медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», напрацювати механізм роботи створеного Центру громадського здоров’я.

Олександр Квіташвілі нагадав про головну новацію в системі закупівель, яку вдалося здійснити в цьому році: 60% бюджету, передбаченого на державні закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, передано міжнародним організаціям. «Необхідні ліки та медвироби за 12 програмами на суму 2, 197 млрд грн закуповуватимуться через ПРООН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та британське закупівельне агенство Crown Agents», – зазначив Міністр.

Також, за його словами, команда МОЗ розробила та опрацювала 22 нормативно-правові акти для дерегуляції фармацевтичного ринку. Сьогодні запроваджується система реімбурсації інсулінів, коли держава відшкодовуватиме вартість препаратів для хворих на діабет, в тестовому режимі до Реєстру хворих, що потребують інсулінотерапії, підключено Дніпропетровську, Житомирську, Вінницьку та Чернігівську області, на черзі підключення інших областей. Започатковано процес створення інтегрованої системи надання медичної допомоги: затверджено 15 уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, 35 % витрат у 2016 буде спрямовано на первинну медичну допомогу.

Також, як зазначив у своєму виступі О. Квіташвілі, фахівці МОЗ України спільно з міжнародними та вітчизняними експертами розробили законопроект 2309а, який передбачає зміну правового статусу закладів охорони здоров’я та надання їм автономії в управлінні. «Уряд вніс на розгляд Верховної Ради України законопроекти, ухвалення яких стане підґрунтям реформування сфери охорони здоров’я. Тож 2016 рік буде початком переходу від фінансування за ліжко-місця до фінансування за надані послуги», – додав він.

Повну презентацію щодо результатів діляьності МОЗ України можна переглянути тут.

Комментировать

Нажмите для комментария