Новини

2 квітня в Україні розпочнеться національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї»

МОЗ_Медпросвіта

У Міністерстві охорони здоров’я нагадують про скорий старт підписної кампанії між лікарями й пацієнтами.

Відомство повідомляє, що кожна медична установа, де пацієнт зможе обрати собі лікаря, починаючи з 2 квітня 2018 року, матиме спеціальну наліпку з написом: «Тут можна обрати свого лікаря». Одночасно запустити реформу в усіх закладах первинної медичної допомоги не зможуть фізично. Підключення медустанов до МІС, реєстрація в електронній системі охорони здоров’я eHealth та автономізація досі тривають.

«Обирати лікаря можна в будь-якому закладі первинної допомоги, незалежно від місця проживання або прописки. Підключення закладів первинної допомоги до електронної системи охорони здоров’я триває», — повідомляють у відомстві.

Супрун: 1 квітня почнеться підписна кампанія між лікарем та пацієнтом

Нагадуємо, що, за приблизними оцінками міністерства, лише 30 відсотків громадян оберуть собі лікарів та підпишуть із ними декларації. До речі, цей прогноз ще вважається оптимістичним.

Що таке декларація між лікарем і пацієнтом – пояснення МОЗ

Також повідомляється, що другий етап реформи розпочнеться вже з 1 липня. Тоді почне діяти нова система фінансування галузі, яка функціонуватиме за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом». Лікарі отримуватимуть 370 гривень на рік за кожного пацієнта.

У МОЗ обіцяють доплачувати медзакладам та лікарям, принаймні до кінця 2018 року.

Офіційна інструкція МОЗ: Як підписати декларацію з лікарем: покрокова інструкція

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Після чотирьох місяців роботи на реєстрації дуже хочется розбити монітор об макитри розрабів програми, та попинати ногами провайдера інтернету без надання першої медичної допомоги…