«Ця людина була віддана своїй професії, його справа благословенна, його праця безсмертна»- саме ці слова висловив над труною видатного лікаря головний рабин Франкфурта-на-Майні.
14 березня 1854 року в Німеччині народився Пауль Ерліх — видатний лікар, бактеріолог, терапевт, основоположник імунології та хіміотерапії.
Пауль Ерліх своє перше відкриття зробив, коли йому було лише 19 років. Він винайшов сироватку для боротьби з дифтерією.
Він працював в епоху значного розвитку бактеріології і відкриття все нових збудників хвороб. Ерліха перш за все цікавили захисні механізми проти бактерій і їх токсинів. У 1891 році вченому вдалося вивчити механізми, які підсилюють імунітет, а саме введення в організм невеликої кількості токсинів, поступово збільшуючи їх дозу.
Саме він став творцем поняття активної імунізації і пасивної передачі захисних сил організму гуморальним шляхом. Також Ерліху вдалося розробити теорію утворення специфічних антитіл і біохімічних рецепторів в клітинах і тканинах, взаємодії антигенів і антитіл за схемою «замок — ключ».
Лікар провів більшу частину свого життя задля вивчення секрету, на той час невиліковних хвороб, та детальним чином зрозуміти з чого складається людський організм, щоб скласти пазл між причинами виникнення хвороби її розвитком та методами її лікування.
Слід зазначити, що Ерліх зробив великий внесок в розвиток гістології та гематології. Йому вдалося вивчити та описати механізм кровотворення та суть гемато-знцефалітічного бар’єру. Став першим, кому вдалося довести різне походження лімфоцитів і лейкоцитів, описав базо- і еозинофіли крові.
Довів можливість цілеспрямованого синтезу хіміотерапевтичних засобів, і став творцем препарату Сальварсан, за допомогою якого вдалося на той час протистояти такій хворобі як сифіліс.
І це лише невеликий перелік заслуг великого вченого, насправді його досягнення в медицині набагато більші…
20 серпня 1915 року Пауль Ерліх пішов з життя залишивши після себе величезний внесок в розвиток медицини.
Комментировать