До уваги Статті Тести та задачі

Гастроентерологія та сімейна медицина. Цікаві тести та відповіді до них. Частина-2

 

Сьогодні на вас очікують 8-запитань тестового формату та одна задача.

Всі відповіді знаходяться в кінці матеріалу.

 

З представлених варіантів відповідей з тестових запитань виберіть той, який, на Вашу думку, є правильним. Зверніть увагу: може бути лише один варіант правильної відповіді.

 

 

  1. Хвора Ю., 42 років, доставлена ​​в приймальне відділення до кінця першої доби захворювання зі скаргами на переймоподібний біль по всьому животі, часті рідкі випорожнення і блювоту. Температура 38,2 ° С, лейкоцити — 23 000, п / я — 3%, с / я — 87%, лімфоцити — 7%, моноцити — 3%, ШОЕ — 23 мм / год. Шкірні покриви бліді. Пульс — 96 уд. / Хв., Ритмічний, АТ — 90/60 мм рт. ст. Язик вологий, обкладений сірим нальотом, живіт не роздутий, болючий у всіх відділах. Найбільш ймовірний діагноз:

а) харчова токсикоінфекція;

б) гостра дизентерія;

в) гострий апендицит;

г) мезентеріальний тромбоз;

 

  1. Поступове накопичення рідини в черевній порожнині у хворого з жовтяницею, шкірним свербінням, носовими кровотечами, геморагічною пурпурою, поширеними екхімозами, розширенням вен передньої черевної стінки, спленомегалією і поступовим зменшенням в динаміці розмірів печінки, варикозне розширення вен стравоходу, збільшенням рівня білірубіну в 3 і більше разів при відсутності набряків на нижніх кінцівках спостерігається при:

а) серцевій недостатності;

б) цирозі печінки;

в) хронічному алкогольному гепатиті з супутньою серцевою недостатністю.

 

  1. Рецидивуючий характер жовтяниці, свербіж, лихоманка, гіпербілірубінемія (до 340-520 ммоль / л), білірубінурія у хворого середнього віку при відсутності спленомегалії більш характерний для:

а) внутрішньопечінкового холестазу;

б) синдрому Жильбера;

в) раку головки підшлункової залози.

 

 

  1. У діагностиці якого захворювання має значення збільшення рівня альфа-фетопротеїну:

а) хронічного гепатиту;

б) ехінококозу печінки;

в) гепатоцелюлярного раку;

г) гострого вірусного гепатиту;

д) всіх перерахованих захворювань.

 

  1. Хворий Р., 17 років, поступив зі скаргами на жовтушність склер і шкірних покривів. Сеча, кал пофарбовані. Вперше на жовтушність склер звернули увагу у віці 6 років, коли був прооперований з приводу вродженого дефекту кісток черепа ( «вовча паща», «заяча губа»). У наступні роки спостерігався у педіатра. Шкірні покриви, склери та слизові оболонки іктеричні. Серце і легені без змін. Живіт м’який, пальпується збільшена щільна селезінка. Кров: білірубін — 48 ммоль / л, пряма реакція негативна, АЛТ — 24, АСТ — 25. Яке захворювання можна припускати:

а) хвороба Жильбера;

б) синдром Ротора;

в) хронічний гепатит;

г) вроджена гемолітична жовтяниця;

д) жовчнокам’яна хвороба;

е) цироз печінки.

 

  1. Множинні виразки в шлунку і дванадцятипалій кишці в поєднанні з гіперацидним станом і наполегливими болями в епігастрії, що не проходять після прийому антацидів, найімовірніше, пов’язані з:

а) синдромом Дубина-Джонсона;

б) синдромом Золлінгера-Еллісона;

в) виразками кута шлунку.

 

  1. У чоловіка 49 років відзначаються тривалі болі і почуття розпирання в правому підребер’ї. При обстеженні: жовтяниці немає, позитивний симптом Кера, температура субфебрильна, ШОЕ — 30 мм / год. Який ймовірний діагноз:

а) хронічний холецистит в стадії загострення;

б) хронічний панкреатит в фазі ремісії;

в) виразкова хвороба шлунка у фазі загострення;

г) хронічний гепатит;

д) інше захворювання.

 

  1. Жінка 41 року звернулася до сімейного лікаря зі скаргами на запори. У розмові з’ясувалося, що її турбує також мерзлякуватість кінцівок, стомлюваність; стало випадати волосся. Працює програмістом, багато часу проводить за комп’ютером. При огляді виявлено сухість шкіри, слизових оболонок. Глухі тони серця. АТ 110/70 мм рт. ст. Живіт м’який, при пальпації визначається щільна, заповнена каловими масами сигмовидна кишка. Виберіть найбільш інформативний діагностичний тест для даної хворої:

а) фіброгастроскопія;

б) визначення гормонів щитовидної залози і ТТГ, антитіл до щитовидній залозі;

в) фіброколоноскопія;

г) копрограмма;

д) УЗД черевної порожнини.

 

 

 

Ситуаційна задача:

Хворий М., 46 років, які тривалий час страждає на виразкову хворобу шлунку. Протягом останніх 2 тижнів. став відзначати болю в епігастральній ділянці через 15-20 хв. після прийому їжі. Сьогодні вранці почав скаржитись на слабкість і рясні чорні рідкі випорожнення. При огляді: стан хворого важкий. Шкірні покриви бліді, відзначається липкий піт, тахікардія — до 100 уд. / Хв., АТ знизився до 90/50 мм рт. ст.

Який на вашу думку найбільш ймовірний діагноз?

 

 

Відповіді до тестових запитань:

1-а

2-б

3-в

4-в

5-г

6-б

7-а

8-б

 

 

Відповідь до ситуаційної задачі:

Кровотеча з виразки шлунку.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції