Юридична консультація

Чи можна примусово відправити у відпустку?

хирург в операционной_медпросвіта

Чи можна заставити лікаря взяти відпустку  примусово?

Статтею 10 Закону України «Про відпустки» визначений порядок надання щорічних відпусток працівникам.

Відповідно до вищезазначеної статті щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року.

ПРО ВІДПУСТКИ ЛІКАРІВ

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.

Грошова компенсація за невикористану відпустку

При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Тому, якщо працівник відмовляється використати надане йому Конституцією України, Законом України «Про відпустки» право на відпочинок (щорічну відпустку), зважаючи на те, що роботодавець несе відповідальність за ненадання відпустки, він має право в межах, установлених графіком, без заяви працівника видати наказ про надання йому відпустки.

Чи можна працювати без відпустки?

Відповідно до статті 139 Кодексу законів про працю України працівники зобов’язані своєчасно і точно виконувати розпорядження (накази) роботодавця. За їх невиконання працівника може бути притягнено до дисциплінарної відповідальності.

 

Директор ДепартаментуО. ТОВСТЕНКО

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Насильно, заставлять человека пользоваться его конституционными правами. Интересная позиция. А почему людей лишают права на пенсии (пенсионеры с ордло) или зарплаты за 2014 (медработники оттуда же) год не выплачивают, а? Это ж первоочередные конституционные права! Также насильно, как отправляют в отпуск. Не лицемерно ли звучит ваша статья?