День в історії

Хайдер Фріц — психологія здорового глузду.

«Люди схильні до того, щоб аналізувати все і всіх навколо себе…»

18 лютого 1896 року народився видатний психолог свого часу Хайдер Фріц.

Саме він вважається творцем теорії атрибуції (опис того, як люди пояснюють свою поведінку і поведінку інших людей). Також він проводив поглиблений аналіз «психології здорового глузду», завдяки якій можна з легкістю пояснити повсякденні події, які відбуваються з людьми.

Хайдер Фріц

При трактуванні соціальної поведінки він використовував основи гештальт-психології, розробив ефективну теорію стабільності установок, зміни установок і міжособистісного сприйняття.

У своїй роботі «Психологія міжособистісних відносин» (1958) Фріц ввів поняття «психології здорового глузду», завдяки якій можна з легкістю пояснити повсякденні події, які відбуваються з людьми. На його думку люди намагаються зрозуміти поведінку інших і самого себе аналізуючи і припускаючи причини цієї поведінки.

Люди схильні до того, щоб аналізувати все і всіх навколо себе. Фріц був упевнений в тому, що людина трактує поведінку інших беручи за основу особисте сприйняття. На сьогоднішній день немає однієї затвердженої теорії атрибуції, але більшість сучасних підходів засновані на роботах Хайдера.

Істотна частина робіт, яка охоплювала основи атрибуції, була пов’язана з правилами, які використовуються спостерігачами при аналізі причин поведінки за рахунок оточення або самої діючої особи.

Вчений заявляв, що міжособистісна функція людського сприйняття полягає в тому, щоб дати спостерігачеві шанс самостійно передбачати на перед і контролювати поведінку інших людей. Це лише декілька методів, які використовував Фріц у своїй практиці.

2 січня 1988 року Хайдер Фріц пішов з життя залишивши після себе вагомий внесок в розвиток психології.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції