День в історії

Джордано Бруно — смерть в ім’я науки та розвитку людства.

«Він хотів допомогти людям, але напевно не всі цього заслуговують, бо як інакше трактувати жорстоку страту вченого, який прагнув врятувати безліч людей…»

Джордано Бруно став одним з перших завдяки кому почала зароджуватися психологія і філософія як наука. Він більше всіх хотів відкрити людям правду, вивести їх з сірих буднів забуття і пояснити, що наш світ набагато більший і цікавіший, ніж прийнято було про нього думати в ті часи.

Джордано став відомим мучеником за свободу свого мислення, який з самого свого народження (1548год) дивився на цей світ іншими очима і бачив те, що не хотіли бачити всі інші. Він мав чудову пам’ять. Знав напам’ять тисячі книг, починаючи від Священного писання і закінчуючи арабськими алхімічними трактатами. Він хотів донести до людей глибину знань, які йому вдалося пізнати і навчити людей мислити ширше.

Бруно отримував знання в монастирській школі в Неаполі, де в 1565 році вступив в домініканський орден; в 1572 році став священиком. Але через 4-ри роки був змушений бігти, блукаючи з міста в місто через звинувачення в єресі. У цей період свого життя він починає писати безліч праць присвячених людському життю, прагненню до пізнання себе і всесвіту, також про глибину людської свідомості і т.д.

Йому вдавалося знаходити тих, хто з дивовижним захопленням слухав його лекції, які проводилися просто на вулицях міста для всіх бажаючих. Незабаром його ідеєю про життя зацікавилися Генріх III і Єлизавета. Тепер вже при дворах Бруно починає практикувати вдосконалення пам’яті і називати цей процес справжнім мистецтво, стверджуючи, що людський мозок здатний запам’ятовувати набагато більше інформації, ніж прийнято вважати.

Але незабаром все складається не на користь Джордано. Він був зрадженим венеціанським патрицієм Джованні Моченіго, який передав його інквізиції. Після суду і безлічі звинувачень в богохульстві, аморальній поведінці і єретичних поглядах в області догматичної теології був присуджений до страти і спалений на багатті в Римі 17 лютого 1600 року.

До останнього свого подиху він відстоював право людей знати більше, ніж цього дозволяє церква. Незважаючи на те, що Бруно був страчений, його роботи вплинули на розвиток людства.

До найпопулярніших робот відносять:

  • Метафізичне вчення «Про причину, початок і єдине» (1584 рік).
  • Космологія «Про нескінченність, Всесвіт і світи» (1584 рік), в якій він стверджував про те, що фізичний Всесвіт нескінченний і включає нескінченне число світів, кожен з яких вміщує окремі планети і сонце.

Також збереглися поеми латинською мовою і багато іншого.

Таким чином, Джордано вибрав смерть, аби дати життя науці та розвитку людства.

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції