День в історії Статті

Джон Хантер – найвидатніший хірург свого часу, який не шкодуючи свого життя прагнув врятувати людство

13 лютого 1728 року в Шотландії народився Джон Хантер – його вважали одним з найвидатніших учених і хірургів свого часу.

Найулюбленішими заняттями Джона були ретельні спостереження за хворими, винайдення та застосування на практиці медичних наукових методів діагностики та лікування. В його честь було назване Лондонське Хантеріанске суспільство.

Джон зростав в багатодітній сім’ї, в якій старший його брат Вільям був видатним анатомом. Незважаючи на цей факт Джона в дитинстві не цікавила медицина. Все змінилося, коли Хантер  у віці 20-ти років відвідав брата в Лондоні, який на той час вже був вчителем анатомії. Захоплення старшого брата зацікавили Хантера і він став допомагати йому при розтинах, а потім, зацікавившись медициною, під його керівництвом почав власну практику, згодом подолавши шлях від асистента хірурга до хірурга і військового хірурга.

Джон Хантер вніс суттєвий внесок в розвиток медицини. Його захоплення медициною охоплювали багато напрямків починаючи від вогнепальних поранень і захворювань зубів до розуміння механізму травлення.

Незважаючи на свою любов до медицини, Хантер припустився багатьох серйозних наукових помилок.

Наприклад:

1.Він був впевнений, що представники негроїдної раси мають білих предків, а колір їх шкіри пояснюється тривалим перебуванням під сонцем, приводячи як докази той факт, що сонячні опіки і пухирі роблять білого схожим на негра.

2.Також він стверджував, що сифіліс і гонорея викликаються одним і тим же збудником. Джон не боявся експериментувати, тому часто проводив  досліди на собі. Одного разу він зробив собі щеплення гонореї, голкою, яка вже була заражена сифілісом, про що він не знав, і коли Хантер захворів обома хворобами, він порахував свою помилкову теорію вірною. Так як на той час його думка, як вченого набула великої репутації, розвиток істинних знань про ці хвороби загальмувався.

 

У 1793 році Джон Хантер  пішов з життя, а причиною цьому став серцевій напад, який стався з вченим під час суперечки зі студентами в лікарні Св. Георгія.

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції