День в історії

12 грудня: Олег Газенко — засновник космічної медицини

12 грудня 1918 року народився Олег Газенко — вчений-фізіолог, генерал-лейтенант медичної служби. Під його безпосереднім керівництвом відбувався розвиток радянської космічної біології і медицини.

У нього дивовижна доля. Закінчивши в 1941 році 2-й Московський медінститут, всю війну пройшов «від дзвінка до дзвінка». Командував польовим лазаретом. Серед бойових нагород Олега Газенко найпочесніші — орден Червоної Зірки, медаль «За відвагу», медаль «За взяття Берліна».

У 1947 році став співробітником Інституту авіаційної медицини ВВС і міцно зв’язав своє життя з космосом. Став одним з ідеологів, керівників і виконавців наукових програм на біосупутниках Землі, які дозволили підготувати польоти людини до зірок.

Саме Газенко готував до запуску і проводив експерименти зі знаменитими Лайкою, Білкою і Стрілкою. Серед підопічних академіка були десятки «зіркових пацієнтів», починаючи з Юрія Гагаріна.

Розроблена Газенко система заходів з підтримки здоров’я і працездатності екіпажів при тривалих польотах в космос і повернення до умов земної гравітації  залишається найкращою в світі — відзначають фахівці на всіх континентах.

Экипаж космического корабля "Союз Т-7"

В останні роки академік Газенко працював в Інституті медико-біологічних проблем радником дирекції. Він був дуже захоплений унікальним експериментом з наземного моделювання пілотованого польоту на Марс.

Олег Газенко пішов з життя 17 листопада 2007 року зробивши величезний внесок у розвиток космічної медицини.

11 декабря: Роберт Кох — праотец бактериологии

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції